Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Paliło się na Cieszyńskiej Wenecji

Noc z niedzieli na poniedziałek (5/6.12) nie była spokojna dla mieszkańców ulicy Przykopa w Cieszynie, znanej też jako Cieszyńska Wenecja. Doszło tam do pożaru pustostanu.

Syreny w rejonie ulicy Przykopa w Cieszynie zawyły po 3 nad ranem. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze parterowego budynku. Sytuacja była poważna, ponieważ w środku mogły znajdować się np osoby bezdomne.

Na miejscu strażacy przystąpili do działania. Najpierw podano 3 prądy wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Ratownicy podali również 1 prąd wody w obronie sąsiedniego budynku, gdyż istniało zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia. Pożar został ugaszony, a na miejscu jeszcze przez kilka godzin dyżurowali strażacy, w celu nadzorowania pogorzeliska.

Na szczęście w trakcie przeszukania budynku nie ujawniono poszkodowanych. Przyczyną pożaru miało być zaprószenie ognia.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-07 09:56:35
koszenila6: Tak jest-bezdomny pichcił kaszę...Raczej prosty sposób na pozbycie się zabytku.
2021-12-12 23:22:31
Amanda: Właśnie ze byli tam bezdomni i ktoś rzucił tam butelka z benzyną jak spali !!! Jeden jest bardzo poparzony !!!
2022-01-19 23:02:13
Apofis2020: Szkoda tego domu, tego zabytku. Gdyby właściciel tego obiektu, prywatny albo Miasto Cieszyn wystawiło tę nieruchomość z działka na której stoi za odpowiednio niskie do stanu technicznego pieniądze, przypuszczam, że już dawno dom był by kupiony i wyremontowany oraz coś by się w nim mieściło. Jeżeli dodatkowo a tego nie wiem obiekt jest wciągnięty na listę ZABYTKÓW wtedy i konserwator musiał by "spuscic z tonu" by nabywca miał pole "do manewrowania"... Przypuszczam że cena obiektu z działką jest "zabójcza" bo ceny wszystkiego rosną jak zwariowane no i pozostałe warunki były albo są na tyle nieinteresujące, niekorzystne, że ten dom popadł w ruinę... Co się tyczy jak wynika z wcześniejszego komentarza AMANDY i celowego podpalenia / zaproszenia ognia z śpiącymi bezdomnymi wewnątrz to przypominam sobie podobny przypadek może z 15 lat temu na Małej Lace w Cieszynie za Elektrociepłownią. Wtedy, tam w opustoszalej starej stróżówce spali również bezdomni, których bodajże 2 mieszkanki Cieszyna chyba dla "zabawy" oblały benzyna i podpaliły. Byli poparzeni ale chyba ich uratowano a obie wariatki schwytano i poszły siedzieć, dostały wysokie wyroki i słusznie. Podobnie powinno stać się i w tym wypadku, jeżeli sprawcę podpalenia się uda zgarnąć powinien zostać obciążony wszelkimi kosztami w tym akcji gaśniczej i powinien również wylądować w pudle bo to była w takim wypadku próba zabójstwa gdyby ww bezdomni spłonęli żywcem...Swiat już od dawna pod wieloma względami staje na głowie...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: