Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puck w Cieszynie! Impreza!

Morze przyjedzie do Cieszyna? Tak - już jutro piastowskie miasto będzie gościło reprezentantów Pucka, którzy pokażą mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego uroki swojego miasta. Będzie coś do skosztowania, do pooglądania i na pewno będzie okazja do dobrej zabawy.

Wszystko zaczęło się od przyjaznej rywalizacji, kiedy w programie „Cieszyn kontra Puck” w TVP2 dwa miasta ze sobą walczyły na głosy widzów. Przyjazny pojedynek przerodził się we współpracę między miastami, którą podpisano w 2002 roku.

Od tego czasu odbyło się wiele spotkań, wymian partnerskich dla osiągnięcia wspólnych celów. Przedstawiciele obu miast gościli zarówno w Pucku jak i w Cieszynie podczas takich wydarzeń jak: Święto Trzech Braci, Morska Pielgrzymka Rybacka, Pucki Dzień Kapra.

- Dążąc stale do pogłębiania więzi partnerskiej do tegorocznego kalendarza imprez w obu miastach dopisane zostało wydarzenie pod nazwą: „Puck w Cieszynie” oraz „Cieszyn w Pucku”. Właśnie z tej okazji delegacja z Miasta Pucka w dniach 27-29 maja przebywać będzie w Cieszynie, by zaprezentować to, co najpiękniejsze w Pucku: kulturę w formie tańca, śpiewu i poezji, rękodzieło, rzemiosło, kuchnię kaszubską i wiele innych walorów. Mamy nadzieję na udana promocję naszego regionu oraz Miasta Puck – informuje Iwona Konkel, inspektor ds. rozwoju i wizerunku miasta Urzędu Miasta Puck.

W dniu 28 maja na rynku w Cieszynie odbędą się występy puckiej grupy wokalno-tanecznej Da Capo Al Fine oraz zespołu Bliza. Będzie kiermasz z rękodziełem i kuchnią kaszubską.

Posłuchaj piosenki Zepsołu Bliza „Na wczasë”

 

Artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: