Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puchar Budo Seniorów

W minioną sobotę (30 kwietnia) w Bieruńskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się Puchar Budo IBF Seniorów oraz Mistrzostwa Europy Juniorów IBF (International Budo Federation).

W mistrzostwach organizowanych w Bieruniu udział wzięło 350 zawodników z Węgier, Ukrainy, Czech i Polski. - Rywalizacja tym razem przebiegała w czterech konkurencjach. Były walki semi-kontakt, kata, kata z bronią oraz kata synchroniczne – wyjaśnia  instruktor Ryszard Bochm 6 DAN Dju-Su Kung- Fu, który zdobył pierwsze miejsce i złoty medal w konkurencji kata.

Drugie miejsce w tej samej konkurencji zdobył reprezentant Ukrainy -przedstawiciel Karate Shotokan, trzecie miejsce było udziałem reprezentanta Węgier -przedstawiciela Taekwondo. Mistrzostwa rozpoczęły się pokazem walki mieczami węgierskiej szkoły Bujutsu-Kai Kenshin-Ryu,  która będzie organizatorem przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Budapeszcie.

- Organizatorem kwietniowych mistrzostw w Bieruniu był Wiesław Bigos 10 DAN wiceprezydent IBF, przedstawiciel na Polskę World Martial Arts Association ROC – podkreśla Ryszard Bochm.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: