Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rusza przebudowa ul. Bielskiej

Rusza kolejny etap przebudowy ul. Bielskiej w Cieszynie. W dniu 6 maja nastąpi przekazanie terenu budowy. Następnie wykonawca opracuje i uzyska zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu, co umożliwi rozpoczęcie robót w terenie. Po nowej nawierzchni będziemy mogli jeździć pod koniec maja 2012r. 

- Z uwagi na organizację przez Miasto Cieszyn i Czeski Cieszyn mety jednego z etapów Wyścigu Kolarskiego Tour de Pologne i wyznaczoną trasę przejazdu przez fragment ul. Bielskiej, Wykonawca robót w pierwszej kolejności zobowiązany będzie do realizacji prac na odcinku od ul. Stawowej do ul. Zofii Kossak – mówi Czesław Gluza, Starosta Cieszyński.Generalnie zakłada się, że roboty będą prowadzone pod ruchem, z lokalnymi zawężeniami, natomiast dopuszczana jest możliwość wyłączenia drogi z ruchu na czas wykonywania fragmentów głównego kolektora kanalizacji deszczowej, a także na czas wykonania zasadniczych robót bitumicznych.

Projekt polega na przebudowie ulicy Bielskiej w Cieszynie na odcinku 1,36 km od ulicy Cieniały do skrzyżowania z ulicą Stawową. Jego zakres obejmuje poszerzenie (uporządkowanie szerokości) jezdni, przebudowę 8 skrzyżowań, chodników, oświetlenia oraz odwodnienia.
- Wartość robót budowlanych wynosi zgodnie z zawartą umową prawie 5 mln złotych, z czego ok. 2,5 mln złotych stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostała kwota stanowi wkład własny Powiatu Cieszyńskiego i Miasta Cieszyn. Na całkowity koszt inwestycji składają się ponadto wartość nadzoru inwestorskiego i autorskiego - dodaje starosta.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: