Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dni w kolorach bieli i czerwieni

2 maja to data, która od 2004 roku nieodłącznie kojarzy się z Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Dzisiaj to wydarzenie świętować będziemy już po raz ósmy.

Dzień Flagi RP obchodzony jest w Polsce 2 maja, czyli między Świętem Pracy i Świętem Konstytucji 3 Maja. To stosunkowo młode święto (od 2004 roku)  powinno nam przypominać o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Czy tak jest ? - na to pytanie odpowiedzieć musi sobie już każdy sam...

Święto flagi państwowej obchodzone jest w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji i Szwecji. - Wywieśmy polską flagę narodową. I bądźmy dumni! mówi Iwona Król z Cieszyna, która nie wyobraża sobie, żeby w oknach jej mieszkania zabrakło tego symbolu polskości.

Nie wszyscy są jednak tego samego zdania, choć najczęściej w tym dniu zdobimy budynki domów flagami, są i tacy, według których święto wymyślono jedynie po to, by zaoszczędzić pracy ludziom przy ściąganiu flag po 1 maja (Święto Pracy) i zawieszania ich z powrotem w dniu Święta Konstytucji.

- Rzeczywiście do wieszania flag w oknach, czy na balkonach wiele osób pochodzi z dystansem, często naśmiewając się wręcz z tych osób, które w ten sposób manifestują swoja więź z krajem – dodaje pani Iwona - a jednak kiedy widzimy wywieszone flagi instynktownie czujemy, że oto dzieje się coś ważnego. Nie da się ukryć, że szacunek do naszej flagi to zasługa rodzinnego domu, ja też staram się te rzeczy przekazać moim dzieciom.

Warto podkreślić, że 2 maja obchodzony jest również jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: