Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Psy - wyrzucane z okien, ciągnięte za samochodem

Sprawa psa zakatowanego przez pijanych mężczyzn z Lipnicy Małej obiegła w ostatnich dniach niemal całą Polskę. Przypomnijmy – mężczyźni przywiązali linką holowniczą do samochodu psa i tak długo ciągnęli za pojazdem, aż urwali zwierzęciu głowę.

Pies przez pewien czas biegł za samochodem, ale potem opadł z sił. To jednak nie zniechęciło 18,19 i 23- latka, ciągnęli psa dalej, zatrzymali się dopiero kiedy urwali mu głowę.

- To nieprawdopodobne, do czego zdolny jest człowiek - istota obdarzona inteligencją i rozumem – mówi z oburzeniem pani Irena mieszkanka Cieszyna i właścicielka 8-letniej bernardynki – o takich sprawach powinno się mówić i pokazywać sprawców, być może taki rozgłos będzie ostrzeżeniem dla potencjalnych naśladowców tych trzech mężczyzn.

Dlaczego tak wielu ludzi znęca się nad zwierzętami? Skąd bierze się w nich taka agresja ?

- Nie uczymy dzieci, że zwierzęta także cierpią i czują – mówi pani Irena, a jej sąsiadka, która systematycznie dokarmia bezpańskie koty dodaje - Może problem tkwi również w tym, że jeśli coś dostajemy za darmo, albo wydajemy na to niewielkie pieniądze to tego nie szanujemy. Schroniska pełne są zwierząt, w gazetach nieustannie pojawiają się ogłoszenia typu "oddam psa w dobre ręce". Myślę, że gdyby rodzice zapłacili za kota lub pieska tysiąc złotych, to pewnie takie sytuacje zdarzałyby się dużo rzadziej.

Zawsze wydaje nam sie, że złe rzeczy dzieją się daleko od nas i niewiele mamy z nimi wspólnego, a jednak...

- W ostatnim czasie mieliśmy trzy takie sprawy. W Brennej przez okno z czwartego piętra wyrzucono szczeniaki, podobna sytuacja miała miejsce w Skoczowie. Aktualnie zajmujemy się również sprawą, która dotyczy nie psa, ale królika. Prawdopodobnie zwierzę, zostało zabite przez uderzenie o ścianę. Niestety takie rzeczy się zdarzają – mówi Katarzyna Brandys – Chwastek z  Fundacji dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat" .

Los, a może dokładniej człowiek nie był łaskawy również dla Pirata, młodego pisaka z cieszyńskiego schroniska. Gdyby zwierzę umiało mówić może opowiedziałoby ile w swoim krótkich życiu już przeszło. Ludzie znęcali się nad nim, ktoś okaleczył mu oko. Pirat boi się ludzi, jest nieufny, ale łagodny. Nadal czeka na ciepły, bezpieczny dom.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: