Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strona Starostwa zaatakowana

Już od godzin porannych użytkownicy informują nas o awarii strony internetowej Starostwa Powiatu Cieszyńskiego www.powiat.cieszyn.pl Witryna została zaatakowana przez hakerów, którzy zmienili zawartość strony głównej. Po wpisaniu adresu w przeglądarkę widzimy niebieska planszę na której zostało napisane Own3ed by Fight3r $ Skynet Crew i podpis Pozdro All Skynet Crew & Mi$ 
- Prawdopodobnie strona została zaatakowana przez hakerów. Szkoda, bo akurat pilnie potrzebowałem pewnych informacji z tej strony ;) Jak widać lokalne samorządy także bywają obiektem ataków – pisze do nas jeden z użytkowników. 

Starostwo Powiatowe w Cieszynie pracuje nad przywróceniem strony do działania i usunięciem luk w zabezpieczeniach.  Jak udało dowiedzieć się Portalowi Śląska Cieszyńskiego OX.PL została powiadomiona policja i w chwili obecnej trwają czynności zabezpieczające.  - Każdy informatyk zdaje sobie sprawę z tego, że zawsze istnieją jakieś dziury  lub błędy w kodzie. Nie da się w 100% zabezpieczyć komputera czy strony internetowej przed złośliwymi działaniami. Trzeba jednak ciągle pracować nad tym, aby możliwości włamania na nasz komputer czy serwer były jak najmniejsze. W naszym zawodzie ciągle trzeba się uczyć i doszkalać. To nie jest jakaś sensacyjna informacja, włamywano się na strony internetowe urzędów, policji czy na strony rządowe, które zatrudniają najlepszych specjalistów w branży  - mowi Wojciech Tatka, właściciel firmy komputerowej. 

Przypomnijmy, że tego typu działanie jest przestępstwem - Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przesyłanie informacji lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis na komputerowym nośniku informacji, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wszyscy Ci, ktorzy potrzebują uzyskać jakichkolwiek informacj dotyczących pracy starostwa mogą wejść na stronę BIP-u urzędu:  bip.powiat.cieszyn.pl

Edycja (19.I.2011 g. 15:00): Strona internetowa urzędu w godzinach południowych (19.I.2011) zaczęła normalnie funkcjonować.

PL
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: