Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przywróćmy witrynom oryginalność

Witryny sklepów, punktów usługowych, lokali gastronomicznych – jak powinny wyglądać? Witryny, które zostały zgłoszone do konkursu „Przywróćmy witrynom oryginalność” będzie oceniało jury. Głosować może każdy poprzez stronę internetową od jutra (22.12) do 13.01.

Organizatorem konkursu"Przywróćmy witrynom oryginalność” jest Zamek Cieszyn. Pomysł, by zorganizować tego typu konkurs narodził się kilka lat temu. Chodziło o to aby pokazywać, chwalić się tymi najpiękniej zaprojektowanymi witrynami - tym bardziej, że kiedyś Cieszyn z tego właśnie słyną – był miastem witryn. Chcieliśmy nawiązać do tej tradycji i podkreślić, że warto zadbać o wygląd swoich sklepów, punktów usługowych, czy lokali gastronomicznych. Nie tylko po to żeby przyciągnąć klientów, ale żeby pokazać, że zależy nam na tym, jak wygląda nasze miasto. Jeżeli będzie ciekawie to też chętniej będą przyjeżdżali tutaj goście, ale też i mieszkańcy będą czuli się lepiej w takim miejscu. Konkurs to też nasz ukłon w stronę uchwały krajobrazowej nad którą miasto pracuje. Uchwała ma przyczynić się do tego, że zostanie ta przestrzeń posprzątana. Jednak oprócz porządku, chcielibyśmy żeby np. w czasie świąt pojawił się element magii, a w innym okresie jakiegoś innego elementu. Mam nadzieję, że ten konkurs sprawi, że znowu będzie taka pozytywna rywalizacja i troska o to jak wyglądają witryny – przyznała w rozmowie z OX.PL Beata Mońka z Zamku Cieszyn.

Zgłoszenia do konkursu „Przywróćmy witrynom oryginalność” były przyjmowane do czwartku 20.12. Lista uczestników jest już zamknięta. Zgłoszeń jest kilkanaście. Świątecznie zaaranżowane witryny będzie oceniało jury w składzie: Anna Syrokosz, Joanna Wowrzeczka i Katarzyna Worek. Panie będą zwracały uwagę na: skuteczność reklamy, kompozycję, oryginalność i pomysłowość, estetykę, nawiązanie do lokalności. Warto podkreślić, iż witryny może oceniać każdy nie tylko jury, głosując poprzez stronę internetową (tutaj) w terminie od 22.12 do 13.01. Można oddać jeden głos na jedną witrynę.

W konkursie przyznane zostaną 3 zestawy nagród rzeczowych: a) Nagroda jury – przyznana projektantowi / projektantce wybranej przez jury witryny, b) Nagroda głosujących – przyznana właścicielowi / właścicielce obiektu biorącego udział w konkursie, c) Nagroda Zamku Cieszyn przyznana zwycięzcom: projektantowi i właścicielowi sklepu – bezpłatna jednodniowa wycieczka do Wiednia na festiwal Vienna Design Week (27.09.- 6.10.2019). Mamy nadzieję, że Vienna Design Week będzie inspirującym wyjazdem – zwróciła uwagę Mońka.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24.01.2019 roku podczas spotkania noworocznego. Więcej informacji o konkursie tutaj

 

 mSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: