Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przystanek przeniosą pod Zamek

Cieszyn. Budzący protesty przystanek zlokalizowany na ul. Chrobrego zniknie z tej ulicy. Zostanie przeniesiony pod Zamek.

Przypomnijmy, w związku z przystąpieniem do budowy galerii handlowej [Pisaliśmy: Galeria Stela pod koniec roku  ] oraz ulicy Hajduka od ulicy Bobreckiej do ul. Korfantego, pod koniec lutego br. przystanek z ul. Hajduka przeniesiono na ul. Chrobrego [Pisaliśmy: Cieszyn: Przeniosą przystanki ]

Ta lokalizacja spowodowała jednak fale protestów mieszkańców tej ulicy, którzy skarżyli się na hałas i spaliny [Pisaliśmy: Napięcia na Chrobrego ]. Seria spotkań z mieszkańcami i narad w urzędzie przyniosła skutek – zgodnie z obietnicą Burmistrza Cieszyna, Ryszarda Macury [Zobacz: Spotkanie z burmistrzem  i Zmiany na Chrobrego (wideo)] pojawiło się nowe rozwiązanie – przystanek zostanie przeniesiony na ul. Dojazdową, czyli pod Zamkiem Cieszyn.

- Monitorując na bieżąco sytuację, analizując głosy mieszkańców, pasażerów, zbierając informacje od przewoźników, kierowców, taksówkarzy, a przede wszystkim mając na uwadze komfort i satysfakcję osób, których mieszkania zlokalizowane są w obrębie ulicy Chrobrego, podjęto decyzję o całkowitym rozproszeniu ruchu autobusowego w tym rejonie i przeniesieniu tymczasowych przystanków na ulicę Dojazdową – informuje Urząd Miasta.

Autobusy z ulicy Chrobrego wyjadą po raz ostatni - 28 kwietnia, zaś już 29 kwietnia lokalizacja tymczasowych przystanków autobusowych będzie w pełni funkcjonować pod Zamkiem Cieszyn (od strony parkingów - ulica Dojazdowa).

- Większość linii autobusowych będzie rozpoczynać kurs na ulicy Dojazdowej, kierując się następnie zgodnie z docelowym kierunkiem jazdy. Przystanki pośrednie przeznaczone do wsiadania usytuowane zostaną między innymi na ul. Kolejowej, ul. Kochanowskiego i ul. Liburnia. Pozostała część przewoźników kursować będzie tak, jak do tej pory - zgodnie z rozkładem jazdy. Zmiany, które wejdą w życie 29 kwietnia poprzedzi kampania informacyjna, skierowana do podróżujących. Plakaty, ulotki, mapki to tylko część materiałów, których dystrybucja rozpocznie się niebawem w szkołach, zakładach pracy, sklepach, na parkingach, przystankach, wśród przewoźników, a także w sąsiednich miastach – informują urzędnicy.

"Przystanek pod Zamkiem" wyposażony będzie w kolejne elementy infrastruktury, służące komunikacji zbiorowej m.in. wiaty przystankowe, ławki i kosze. Miejsce będzie na bieżąco podlegało modernizacji.

Mapka przedstawiająca zmiany lokalizacji przystanków komunikacji międzymiastowej od 29 kwietnia 2017 r.

Od 29 kwietnia kierowcy, którzy korzystali z miejsc parkingowych przy ulicy Dojazdowej będą mieli do dyspozycji inne wyznaczone miejsca do parkowania, między innymi przy ul. Michejdy.

 

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-04-24 18:54:04
maciek731101: od początku wskazywałem tą lokalizacje :-)
2017-04-25 07:45:54
osa: Nooo to teraz będą wszyscy narzekać jak to daleko na przystanek mają...
2017-04-25 09:17:15
mamona87: No i co tu tak cicho w komentarzach? Ile to się ludziom ponarzekało na te przystanki na Chrobrego, a jak przenieśli to już nie ma na co szczekać? :) To teraz będzie kolejne referendum \"bo za daleko do rynku\" :D
2017-04-25 09:24:56
ramzestunzer: Czy ja wiem czy daleko. Na rynek jest mniej więcej tyle samo co z hajduka z tym że idzie się w drugą stronę. Między Hajduka a dojazdowa jest cała długość liburni. Zawsze znajdą się zadowoleni i niezadowoleni. Mieszkańcy Chrobrego napewno się cieszą ale pasażerowie chyba niekoniecznie. Ja nie mówię że to jest zła lokalizacja tylko wkurza mnie to że znowu przenoszą, któryś raz w tym roku. Ciekawe gdzie \"dworzec\" będzie za miesiąc. A cały bajzel przez to że niepotrzebnie został zburzony PKS pod budowę niepotrzebnej galerii
2017-04-25 12:04:31
mitsutech: Narzekanie to dopiero się zacznie!!! Powodów do tego będzie znacznie więcej niż na ul. Chrobrego i wcale nie chodzi o to ze za daleko...<br />A narzekać to będą wszyscy, nie tylko mieszkańcy, (dzielnica Mała Łąka już w ogóle zostanie odcięta od świata, a oprócz mieszkańców jest tam też sporo zakładów do których dojeżdża masa ludzi), ale narzekać też będą pasażerowie spóźniający się do szkoły i pracy, a przede wszystkim kierowcy tych autobusów, które nie będą mogły wjechać, ani wyjechać z tego nieszczęsnej parkingu adoptowanego na dworzec. Przecież tam już teraz i bez tych autobusów jest drogowy armagedon, z ul Dojazdowej bardzo trudno jest wyjechać, zwłaszcza kiedy co chwila (na 10 minut) opuszczane są zapory na przejeździe kolejowym na ul Zamkowej. Tworzą się tam korki aż do połowy ul. Michejdy, a w druga stronę do połowy ul Liburnia i Frysztackiej. Już teraz wszyscy się skarżą że trzeba tam bardzo długo stać, bo paradoksalnie po modernizacji przejazdu kolejowego sytuacja jeszcze się pogorszyła. Jeżeli do tego całego bałaganu dojdzie tam jeszcze dworzec i autobusy to nie wyobrażam sobie przejazdu przez to miejsce. Piesi zresztą też nie maja tam wiele lepiej, a przecież jeszcze przybędą ich tam tłumy niewspółmierne do infrastruktury, co jeszcze dodatkowo będzie tamować ruch i skomplikuje całą tamtejsza sytuację.<br />Ci co popierają ten pomysł, to prawdopodobnie nigdy nie wyjeżdżali z ulicy Dojazdowej i za bardzo nie wiedzą o czym piszą. Zapraszam ich więc już dziś (jeszcze zanim zacznie funkcjonować dworzec) do odwiedzenia tego miejsca zwłaszcza w okolicach godziny 15.00. W innych godzinach zresztą nie jest wiele lepiej. Po 29 kwietnia już nikogo nie zapraszam, bo kto nie musi niech omija to miejsce z daleka.<br />Uważam ( i nie tylko ja), że jeżeli chodzi o tamtejszą infrastrukturę, przepustowość dróg, oraz o bieżącą organizację ruchu, to lokalizacja tymczasowego dworca w tym miejscu to ewidentny strzał w kolano, które za kilka dni zacznie mocno boleć. <br />No cóż... włodarzom miasta pozostaje mi tylko pogratulować nowego pomysłu (bez pomysłu), a kierowcom, pieszym i pasażerom którzy będą musieli funkcjonować w tej \&quot;nowej zmianie\&quot; głęboko współczuję.
2017-04-25 12:59:45
bronek91: @mamona87<br /><br />\&quot; jak przenieśli to już nie ma na co szczekać?\&quot;- cytat <br /><br />Szanuj ludzi, nikt nie chce mieszkać na dworcu. <br /><br />@ramzestunzer<br /><br />Zgoda, szczególnie <br />\&quot;Ciekawe gdzie \&quot;dworzec\&quot; będzie za miesiąc. A cały bajzel przez to że niepotrzebnie został zburzony PKS pod budowę niepotrzebnej galerii \&quot;- cytat <br />Kaj sa Ci radni co głosowali za sprzedażą starego dworca???<br /><br />
2017-04-25 13:18:56
mamona87: @bronek91<br /><br />O czym Ty mówisz? Przepraszam bardzo, ale mieszkanie w centrum miasta ma swoje plusy i minusy. Jak mi pod mieszkaniem od rana do wieczora przez kilka lat kopali koparkami i nawalali młotami pneumatycznymi, bo poprawiali Głęboką, to trudno, człowiek spiął poślady i musiał z tym żyć. A tu troszkę więcej ruchu pod oknami mieli i już wielkie oburzenie. Tak to jest, że jak się mieszka w centrum miasta to trzeba liczyć się czasami z różnymi sytuacjami, które nam do końca pasować nie będą. Podziękujcie starej władzy, bo to właśnie po nich nowa władza musi teraz sprzątać i kombinować żeby jak najlepiej wyszło, a przy tym jeszcze musi dogodzić wiecznie nie zadowolonym mieszkańcom, którym nigdy nic nie pasuje.
2017-04-25 21:12:25
bronek91: @ mamona87<br />Każde miejsce zamieszkania ma swoje wady i zalety. Nawet to na dworcu- blisko jest na autobus. Remonty na Głębokiej, miały względem Ciebie jakąś wartość dodatnią. A mieszkanie na dworcu???? Co do starej władzy wielokrotnie wspominałem, gdzie są ci radni co byli za sprzedażą dworca......
2017-04-25 23:54:17
crank: Czy ktoś zadał sobie trud, aby sprawdzić, gdzie umieszczono przystanki pośrednie? Są rozrzucone po całym mieście i nawet odjazdy z nich do tej samej miejscowości usytuowane są odrębnie dla różnych przewoźników. Wszyscy mają drałować pod browar?
2017-04-26 08:59:09
Marzanna: Pytacie gdzie są Ci radni co sprzedali dworzec. Niektórzy z tych radnych są nadal bo nasi obywatela po wyborach nadal na nich głosowali przykładem były starosta Nogawczyk nadal radnym powiatowym, dobrze że nie ma byłego burmistrza Szczurka. Dzisiaj co poniektórzy za zaistniałą sytuację obwiniają teraźniejszego burmistrza. Zburzono w jednym dniu to co było bardzo dobre i przez lata lata służyło wszystkim mieszkańcom powiatu i nie tylko. Nikt do tej pory nikogo za to nie rozliczył wszystko jest ok. Gdyby kiedykolwiek w naszym kraju odpowiadałby i zostałby rozliczony to z naszych podatków nie płaciło by się za błędy naszych rządzących, a tak ciągle są wyrzucane pieniądze w błoto.
2017-04-26 11:56:34
yamah: Jak długo macie zamiar za wszystko winić poprzednią władzę??? <br />Z \&quot;Karakalami\&quot; jakoś nowa władza umiała sobie poradzić... że o Trybunale Konstytucyjnym to już nawet nie wspomnę.<br />...a w Cieszynie chyba czas się zatrzymał i nadal wszystko co złe zwala się na poprzednią ekipę, lecz nie robi się nic aby to zmienić, albo co jeszcze gorsze, pogłębia się to samo bagno. Ogólna masakra i tyle...
2017-04-26 12:56:16
bronek91: @ yamah<br />Winieni są odpowiedzialni...... W tej sytuacji, to co się dzieje na szczeblu rządowym, jest nieistotne. PO wszędzie robi bałagan, ich usprawiedliwianie z Twojej strony jest niecelowe. Pooglądaj sobie nawy odcinek \&quot;Ucha Prezesa\&quot;.
2017-04-27 12:30:56
yamah: @bronek91<br />Nie celowe, to jest twoje zaślepienie prezesem i jego propagandą.<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: