Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przystanek jako toaleta

Nowe przystanki będą służyły mieszkańcom i turystom, którzy odwiedzają Ustroń. Do końca roku pięć nowych wiat stanie na terenie gminy. Nowy przystanek mieszkańcom Łączki zafundowała gmina Dębowiec, bo stary - niektórym - służył za ubikację.
W ubiegłym roku nowe wiaty pojawiły się w Dobce, teraz przyszedł czas na inne dzielnice Ustronia. Co jakiś czas staramy się wymieniać stare, czy zdewastowane przystanki na nowe. To jest też wizytówka naszego miasta – mówi burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec.
Do końca października w mieście stanie pięć nowych wiat. Między innymi będzie to przy przystanku koło nadleśnictwa. Zniszczone przez czas, ale i niszczone przez chuliganów - niestety wiaty często stają się przedmiotem ataków wandali. Nowe obiekty są wykonane z plastiku, więc powinny być bezpieczne,. Ale niestety, często ich lokalizacja jest taka, że są dewastowane. - dodaje Szarzec.
 
Nowe przystanki mają budowę modułową, więc w razie zniszczenia można wymienić tylko uszkodzony element. Jak dodaje Szarzec, intencją gminy jest ujednolicenie wszystkich przystanków w mieście.
 
 
Przystanki zlokalizowane będą na Skoczowskiej w Hermanicach, przy ulicy 3 Maja, dwie wiaty staną na Wczasowej.
 
Nowy przystanek autobusowy od miesiąca mają także mieszkańcy Łączki. Gmina wyburzyła stary, murowany przystanek. Początkowo mieszkańcy chcieli zrobić z funduszu sołeckiego oświetlenie wokół tego miejsca, jednak zrezygnowano z tego pomysłu – tłumaczy wójt Dębowca Tomasz Branny.
Wybrano zamiast tego postawienie nowej wiaty przystankowej oraz zagospodarowanie terenu wokół niej. Choć poprzednie miejsce gdzie czekali mieszkańcy na autobus wydawało się być masywne, bo murowane – to i tak wymagało naprawy. A jak dodaje Branny, zasłonięty budynek był traktowany często jako... toaleta. Dlatego też nie podjęto się restauracji starego przystanku.
 
 
W przyszłym roku powstanie drugi przystanek, po przeciwnej stronie jezdni. Koszt tegorocznych prac wyniósł ponad 11 tysięcy złotych.
 
Jan Bacza
 
Zobacz też:
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: