Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przeciw cukrzycy z kijami

Akcja wymierzona w cukrzycę i promująca ruch na świeżym powietrzu - 30 września kilkadziesiąt osób z kijami wymaszerowało z targowiska w Skoczowie na 9 kilometrową trasę wraz z Klubem Nordic Walking ''Włóczykije''.

Błękitny Marsz "KIJAMI W CUKIER" organizowany jest w związku ze zbliżającym się (14 listopada) Światowym Dniem Walki z Cukrzycą. To już drugi z etapów organizowanego przez Włóczykije marszu: - Przy pięknej słonecznej pogodzie  ponad 50 sympatyków uprawiania nordic walking pomaszerowało na trasę II Etapu Błękitnego Marszu - relacjonuje Zbigniew Jaworski, prezes skoczowskich „Włóczykijów”: - Po wydaniu komendy do startu przez panią Burmistrz Janinę Żagan cała kolumna pomaszerowała   wzdłuż rzeki Wisły a następnie Brynicy, by po 2 godzinach i  9 kilometrach wrócić z uśmiechem na twarzy z powrotem do Skoczowa na plac targowy. ,Gdzie na uczestników czekały napoje i poczęstunek oraz prezent niespodzianka ufundowany przez sponsora jakim jest LGR Żabi Kraj. Wszyscy uczestnicy wykonali sobie badanie ciśnienia krwi przed marszem i po powrocie oraz zawartości cukru we krwi co zostało udokumentowane w specjalnych książeczkach otrzymanych podczas I- etapu marszu w sierpniu - mówi Jaworski.

Już za trzy tygodnie kolejny etap: - Zapraszamy wszystkich na III - Etap Błękitnego Marszu Nordic Walking w dniu 21.10.2012. Będzie wiele niespodzianek oraz dla wytrwałych Kije Nordic Walking - zachęcają Włóczykije.

Portal OX.PL objął patronatem prasowym akcję „Kijami w cukier”.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

Pisaliśmy: Kijami w cukier

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: