Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przybędzie spory odcinek kanalizacji

W Bąkowie w tym roku powinno przybyć ok. 750 m kanalizacji sanitarnej.

To 2 cześć I etapu budowy sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – ciśnieniowej z przepompowniami, odtworzeniem nawierzchni oraz budową zjazdu z drogi powiatowej nr 2630S do pompowni P1 jaka wpostaje w Bąkowie.  

Kanalizacja sanitarna prowadzona będzie wzdłuż ulic: Łączna, Główna, Szeroka, Pniwie jako kanalizacja grawitacyjna i ciśnieniowa. W planach jest także wykonanie jednej przepompowni ścieków wraz z kanałami tłocznymi. - Mieszkańcy kanalizowanych terenów muszą jednak pamiętać, że przyłącza do budynków, tj. odcinki od instalacji wewnętrznej w budynku do pierwszej studzienki na działce lub (w przypadku braku studzienki) do granicy działki będą musieli wykonać we własnym zakresie i z własnych środków – informuje Agata Bołdys z Referatu Rozwoju i Promocji UM w Strumieniu.

Koszt tej inwestycji to 857.145 zł, z czego planowane dofinansowanie w formie pożyczki z WFOŚiGW w Katowicach wyniesie 441.000 zł.

Gmina złożyła kolejne wnioski o dofinansowanie rozbudowy kanalizacji, kanalizacja sanitarna miałaby powstać wzdłuż części ulic: Pniwie, Główna, Wiosenna, Szkolna i Błękitna w Bąkowie.


red

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-17 17:17:22
gachol: Dobra wiadomość
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: