Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe boisko jeszcze w tym roku

W Kończycach Wielkich rusza budowa wielofunkcyjnego boiska. Umowa na dofinansowanie została podpisana, przetarg rozstrzygnięto, pierwsza łopata, jak informuje włodarz gminy, została wbita. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowe boisko będzie dostępne w lipcu br.

Umowa na dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego w Kończycach Wielkich została podpisana, a przetarg rozstrzygnięto. Środki finansowe zabezpieczone, pierwsza łopata wbita, a więc ruszamy z budową – mówi Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski. Wartość kończyckiej inwestycji po przetargu wyniesie ponad 598 tys. zł, w tym dofinansowanie prawie 300 tys. zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, boisko będzie dostępne już od lipca br.

7 lat trzeba było czekać, aby prace budowlane się rozpoczęły. Pierwsze plany budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kończycach Wielkich sięgają 2013 roku. Właśnie wtedy z funduszu sołeckiego sfinansowana została dokumentacja techniczna budowy boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30 m x 44 m. Inwestycja obejmuje również odwodnienie, piłkochwyty, wykonanie zagospodarowania terenu oraz zakup i montaż wyposażenia sportowego.

Nowo powstały obiekt zastąpi dotychczasowe, zniszczone boisko z nawierzchnią asfaltową. W latach swej świetności stare boisko asfaltowe było wykorzystywane przez uczniów, jak i przez okolicznych mieszkańców – przyznaje Grzegorz Sikorski. Brak renowacji i modernizacji boiska spowodował jego zniszczenie do tego stopnia, że obiekt nie nadawał się do ćwiczeń i parę lat temu został zamknięty.

Bardzo się cieszę z realizacji tej inwestycji. Po pierwsze jest ona wsparta środkami zewnętrznymi, co w obecnej sytuacji ma ogromne znaczenie, po drugie stanowi dopełnienie prac rewitalizacyjnych centrum kończyckiej miejscowości z lat ubiegłych. Warto przypomnieć, że budowane boisko wielofunkcyjne znajduje się na początku ścieżki zdrowia hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein, której budowę ukończyliśmy w 2019 roku. W ciągu ostatnich lat wybudowano nie tylko wspomniany trakt pieszy łączący jedne z największych zabytków Śląska Cieszyńskiego, tj. drewniany kościół pw. św. Michała Archanioła z kompleksem pałacowym oraz kaplicą Opatrzności Bożej, ale również powstał wspaniały obiekt sportowy, tzw. Dom Sportowca, obok którego ufundowano pomnik hrabiny Thun-Hohenstein w formie ławeczki. Dzięki środkom unijnym wykonano również termomodernizację budynku dawnego gimnazjum oraz wspólnie z parafią (dzięki dużej hojności mieszkańców) wyremontowano kaplicę Opatrzności Bożej – zwraca uwagę Grzegorz Sikorski.

To nie jedyna inwestycja, która w ostatnich latach została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Gminie Hażlach. W ciągu ostatnich czterech lat MSiT w Gminie Hażlach wsparło budowę dwóch Otwartych Stref Aktywności (2018 rok) oraz w 2016 roku budowę boiska wielofunkcyjnego w Pogwizdowie. Wcześniej, bo w 2009 roku, w Hażlachu powstał kompleks sportowy Orlik.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-17 09:51:17
Kończanwielki: Były Radny na zdjęciu. Zawsze rzadzi... Zawsze radzi... . Eee - Zapewne tylko przechodził....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: