Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przeszkoleni strażacy

Dwunastu kolejnych strażaków ochotników z terenu gminy Strumień uzyskało uprawnienia kwalifikowanej pierwszej pomocy, a 20 ochotników odnowiło swoje uprawnienia na kursie recertyfikacyjnym.

Kursy, które odbywały się na przełomie stycznia i lutego w jednostce OSP Drogomyśl i zakończone egzaminem potwierdzającym uzyskanie przez druhów uprawnień do realizacji zadań z zakresu ratownictwa, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia.

- Łącznie uprawnienia takie posiada obecnie już 79 druhów, w tym 14 OSP Bąków, 15 OSP Drogomyśl, 18 OSP Strumień, 13 OSP Pruchna, 12 OSP Zabłocie, 7 OSP Zbytków. Dzięki doposażeniu przez gminę w ubiegłym roku ochotniczych straży pożarnych w torby medyczne i defibrylatory zakupione z Funduszu Sprawiedliwości ochotnicy z wszystkich jednostek mają dostęp do profesjonalnego sprzętu, który jest wykorzystywany do akcji ratowniczych i szkoleń- informuje Agata Bołdys z Referatu Rozwoju i Promocji UM w Strumieniu.

Druhowie z terenu gminy Strumień uczestniczyli w 2018 r. w 268 działaniach ratowniczych oraz w 4 szkoleniach.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: