Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Modernizacja targowiska rolno-spożywczego

Informowaliśmy o fakcie, że targowisko w Cieszynie, wbrew plotkom, jest bezpieczne. W odpowiedzi na nasze pytanie dotyczące losów cieszyńskiego targowiska przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg nie tylko zdementowali plotki, ale również przekazali informacje, dotyczące modernizacji części przeznaczonej na handel rolno-spożywczy. Wczoraj (28.02.2019) Urząd Miejski w Cieszynie podał szczegóły tej inwestycji.

Informacja, dotycząca likwidacji cieszyńskiego targowiska okazała się tylko plotką. Jak się dowiadujemy, dzieje się coś wręcz przeciwnego – część targowiska ma przejść gruntowną modernizację. Konkretnie chodzi o część przeznaczoną na handel rolno-spożywczy – inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach programu: „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie, i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury, i powiązanej infrastruktury” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020) – wyjaśniają władze miasta.

Modernizacja ma kosztować około 1 100 000 złotych i zostać zrealizowana do grudnia 2019 roku. Do tego czasu planowane jest między innymi wyburzenie budynku szkoły, utwardzenie nawierzchni, stworzenie murowanego budynku WC z przeznaczeniem zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących oraz murowanego oraz pomieszczenia gospodarczego.

Na placu powstanie nawierzchnia z drobnej kostki betonowej. Targowisko ma zostać ogrodzone, zbudowana ma zostać również wiata. Dodatkowo w ramach zadania ma powstać: instalacja elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna oraz miejsce na gromadzenie odpadów. Mają również pojawić się elementy małej architektury, stojak na rowery i monitoring.

 JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-01 07:55:34
Halos: Tylko, że plotka nie dotyczyła targowiska rolno-spożywczego, a tego drugiego, przemysłowego. Rolne bardzo dobrze funkcjonuje, poza tym jest za małe. Nie to co duży plac targowiska przemysłowego, w sam raz na kolejną galerię...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: