Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Przestrzeń opatrzności” w trasie

Na łamach naszego portalu pisaliśmy już o powstającym nowym budynku w Skoczowie przy ul. Mickiewicza przeznaczonym dla niepełnosprawnych chłopców. Środki finansowe potrzebne aby to dzieło noszące nazwę „Przestrzeń opatrzności” mogło powstać zbierane są na różne sposoby.

Przy skoczowskim Domu Pomocy Społecznej dla chłopców działa m.in. grupa teatralna, która wraz z opiekunami oraz siostrami zakonnymi tworzy wyjątkowe przedstawienia – Pantomimę np. „Ręce”. Właśnie z takimi występami w ostatnim czasie wyruszyli w świat, aby poprzez występy dołożyć swoją cegiełkę do budowy „Przestrzeni opatrzności”.

Grupa wystąpiła w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Wszechświata we Frydku, św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie, św. Maksymiliana w Bielsku Białej Aleksandrowicach, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Stanisława w Solcu Kujawskim, Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Długołęka – Świerkla, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu, w Tuchowie - na zakończenie pielgrzymki do Matki Bożej.

Podczas pobytu w Długołęka – Świerkla chłopcy ewangielizacyjną Pantomimę wystawili m.in. dla dzieci, które przeżywały „biały tydzień” po przyjęciu I Komunii Świętej. W Krościenku nad Dunajcem kwesta wraz z występem odbyła się na „dużej scenie” w miejscowym amfiteatrze. Cała grupa uczestniczyła również w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej w Tuchowie niosąc ze sobą obraz bł. Edmunda Bojanowskiego, który docelowo ma zostać powieszony już w nowym budynku przy ul. Mickiewicza. We wszystkich miejscach spektakle były przyjmowane entuzjastycznie, a ludzie chętnie podchodzili i udzielali wsparcia finansowego do puszek.

-Cieszymy się z pozytywnego echa, które do nas dociera. Cieszymy się, że możemy dla Was zrobić coś dobrego i dziękujemy za wszystko co Wy Kochani robicie dla nas. Budujemy „Przestrzeń opatrzności” i bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe – czytamy na portalu społecznościowym wydarzenia.

Każdego kto jest zainteresowany wsparciem tego dzieła zapraszamy na stronę www.PrzestrzenOpatrznosci.pl oraz stronę na  facebook.

AK, Fb

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: