Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przepłynęli 3757 długości

To była nie tylko dobrze ''zarobiona złotówka'' dla Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty, ale również wspaniała zabawa do której włączyło się aż 82 uczestników.

W minioną sobotę (30 czerwca) na krytym basenie Szkoły Podstawowej nr 4 Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty zorganizowało maraton pływacki. W ten sposób każdy chętny mógł wesprzeć dzieci, których rodzice byli pacjentami cieszyńskiego hospicjum. 

82 osoby, które stanęły do maratonu pływackiego łączył jeden cel – pomoc. Imprezie, jak zwykle towarzyszyła również świetna zabawa i doskonałe humory. Do akcji włączyły się całe rodziny. Każdy, kto tego dnia przepłynął jedną długość basenu samodzielnie "zarobił" 1 zł dla hospicjum.

Dobra wiadomość – uczestnicy przepłynęli łącznie 3757 długości!!!

Maraton pływacki był również okazją do wyróżnień. Nagrody otrzymali - najmłodszy oraz najstarszy uczestnik. Wśród 82 startujących najmłodszą okazała się być 3-letnia Milena Olszar z Cieszyna, która w nagrodę otrzymała hulajnogę. Najstarszą uczestniczką biorącą udział w sztafecie była mieszkanka Cieszyna - Jolanta Madej. Pani Jola otrzymała w nagrodę wentylator. Miano najliczniejszej rodziny, która wzięła udział w maratonie zyskali państwo Skałkowie z Kisielowa. W ich ręce powędrowało wyróżnienie w postaci frytkownicy. 

- Wspaniale spisali się również wolontariusze – studenci, licealiści i gimnazjaliści. Ogromnie dziękujemy również sponsorom - firmie MIROMETR BAŻANOWICE, AP POLSKA USTROŃ, Piekarni M.Hanzel Kończyce Wielkie – podkreśla Dorota Kania z Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: