Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Petycja do burmistrza Cieszyna

- Brakuje blisko 100 miejsc dla dzieci w przedszkolach w Cieszynie. Podpisz petycję w sprawie zmiany polityki oświatowej miasta - apeluje Świetlica Krytyki Politycznej ''Na Granicy''.

W miniony piątek (29.06.2012) Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie zorganizowała kolejne spotkanie dotyczące edukacji pt. „Z radnymi o przedszkolach”. 

Tym razem konsultacje społeczne zorganizowane przez Świetlicę Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie dotyczyły braku miejsc dla dzieci w cieszyńskich przedszkolach publicznych na rok 2012/2013. Spotkanie było więc okazją do rozmów na temat rozwoju edukacji w mieście.

 Świetlica Krytyki Politycznej postanowiła działać. Wystosowała do burmistrza Miasta petycję w sprawie zmiany polityki oświatowej w Cieszynie. Czytamy w niej „W Cieszynie pozostały zaledwie 23 miejsca w przedszkolach, 4 w publicznych i 19 w niepublicznych. Wiemy, że brakuje co najmniej 70 miejsc, choć obliczenia wskazują, że nawet 100. Mimo to uruchomiony został trzeci etap naboru do publicznych przedszkoli i ma potrwać do końca sierpnia, a zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami całość ma się zakończyć 15 września. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (28.06.2012) mimo próśb radnych o przyśpieszenie decyzji dotyczącej zwiększenia ilości oddziałów, burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek stanowczo odpowiedział, że ta podjęta zostanie w sierpniu. Po raz kolejny mamy do czynienia z negatywnymi skutkami braku strategii rozwoju edukacji w Cieszynie.

My, niżej podpisani:

1.Żądamy podjęcia decyzji w sprawie zwiększenia ilości oddziałów przedszkolnych w lipcu.
2.Żądamy weryfikacji kryteriów naboru do cieszyńskich przedszkoli. Kryteria zastosowane w tym roku, w odczuciu mieszkańców dokonały niesprawiedliwych podziałów. Kwestionariusz jest przede wszystkim nieprecyzyjny.
3.Żądamy stworzenia strategii rozwoju edukacji w Cieszynie. Celem dokumentu jest określenie lokalnych priorytetów oświatowych i preferowanych sposobów ich realizacji, które staną się podstawą do podejmowania wieloletnich planów i decyzji finansowych.”

Przypomnijmy informacja na temat naboru dzieci do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2012/2013 była jednym z punktów porządku obrad czerwcowej Rady Miejskiej Cieszyna. Wtedy to Mieczysław Szczurek burmistrz Cieszyna zapowiedział, że całościową decyzję dotyczącą zwiększenia liczby oddziałów podejmie początkiem sierpnia. Czy petycja wpłynie na zmianę terminu ? Zobaczymy... Pod petycją (stan na 01.07.2012 godz. 17.23) podpisało się 29 osób. 


(Barbara Stelmach-Kubaszczyk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: