Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedszkole w autobusie

Przemierzają województwo śląskie autobusem i zachęcają rodziców do wysłania swoich dzieci do przedszkola. Niezwykły przedszkolny autobus – playbus odwiedzi również powiat cieszyński.

O tym, że każde dziecko powinno chodzić do przedszkola chcą przekonać wolontariusze, którzy przemierzają playbusem województwo śląskie. – Wykształcenie jest w obecnych czasach determinantem naszego życia. Dzięki wykształceniu zdobywamy dobrą pracę, lepiej nam się powodzi i możemy podnieść swój standard życia. Pierwszym etapem zdobywania wykształcenia jest edukacja przedszkolna – tłumaczą twórcy projektu i dodają, że edukacja prowadzona we wczesnych latach dziecka, przede wszystkim w przedszkolu, ma ogromny wpływ na dalszy rozwój człowieka. Jest to kluczowy etap rozwoju intelektualnego dziecka. Badania naukowe wskazują na wyraźny związek między nauczaniem przedszkolnym, a przyszłymi osiągnięciami. Umiejętności, które dzieci wyniosą z przedszkola, procentują w szkole. Badania kompetencji dzieci na progu szkoły podstawowej wskazują, że czytanie, pisanie i liczenie rosną wraz z długością stażu przedszkolnego. Najlepsze wyniki osiągają dzieci, które poszły do przedszkola w wieku lat 3, najsłabsze te, które trafiły tam po ukończeniu lat 6. Wiek 3-5 lat to okres największych możliwości poznawczych. We wczesnym dzieciństwie kształtują się umiejętności społeczne, werbalne i emocjonalne, niezbędne w dalszej karierze szkolnej i zawodowej. Okres ten, przez Alberta Schweitzera (lekarza, jednego z najwybitniejszych wychowawców młodego pokolenia), nazywany był „czasem siewu”, gdyż to co w tych latach posiejemy, w następnych (odpowiednio pielęgnowane) wyda plon.

W niezwykłym autobusie dzieci znajdą zabawki, pomoce dydaktyczne, a nauczyciele przeprowadzą zajęcia. Pomysłodawcy projektu, chcą dzięki playbusowi przekonać rodziców, że edukacja przedszkolna jest potrzebna maluchom. Dlatego niezwykły autobus zmierza do tych miejscowości gdzie niewielki procent (0-40%) dzieci uczęszcza do przedszkoli.

W powiecie cieszyńskim playbus dotrze do: Chybia (9-13.08), Zebrzydowic (16-20.08), Hażlacha (23-27.08), Goleszowa (30.08-3.09), Brennej (6-10.09) i  Istebnej (13-17.09). WIęcej informacji na www.porajuzsiac.info.pl.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: