Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gorąca walka o miejskie kaloryfery

Nadal nie wiadomo, kto zimą zadba by w mieszkaniach Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” było ciepło. W Skoczowie trwa spór między Spółdzielnią, Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej oraz nowo powstałą spółką: Skoczowska Energetyka Cieplna.
 
Spór ciągnie się już od marca. Wtedy to właśnie prezes zarządu Spółdzielni Wspólnota – Janusz Skowroński – wypowiedział umowę świadczenia usług Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej (MPEC), podpisując nową umowę ze Skoczowską Energetyką Cieplną (SEC). Chodzi oczywiście o pieniądze. Ciepło pobierane od SEC byłoby znacznie tańsze.
 
 
Do tej pory MPEC kupował ciepło od byłego Ciepłownictwa Słupiec (aktualnie Skoczowska Energetyka Cieplna) i sprzedawał drożej spółdzielni. Teraz spółdzielnia postanowiła uniknąć pośredników i kupować ciepło od razu w skoczowskim ciepłownictwie. Okazało się to trudniejsze niż przypuszczano na początku – mówi Janusz Podleska – prezes zarządu Skoczowskiej Energetyki Cieplnej
 
 
Skoczowska Energetyka Cieplna to byłe Ciepłownictwo Słupiec, które usługi ciepłownicze na terenie Skoczowa świadczy już od dwóch lat. MPEC z 17 zamówionych megawatów pobierał od Słupca 12 megawatów. Teraz twierdzi, że taki przesył jest niemożliwy i odmawia udostępnienia sieci.
 
Wymiana pism i korespondencji ciągle trwa i jej końca nie widać. 30 września umowa z MPEC wygasa. Jeśli miejskie ciepłownictwo nie udostępni sieci do przesyłu, to kaloryfery w mieszkaniach spółdzielni nie będą grzały. To byłby szczyt wszystkiego, ale potrafię to sobie wyobrazić mówi Janusz Skowroński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólnota.
 
 
Na biurko burmistrz Piotra Ruckiego trafiła analiza o możliwościach MPEC i SEC obejmująca najbliższe lata.
 

POSŁUCHAJ

 

Wprawdzie MPEC ma swojego prezesa, ale jest spółką miejską, więc to właśnie w rękach władz miasta pozostaje decyzja jak rozwiązać tę sprawę i jak skłonić MPEC do udostępnienia sieci. Na razie zastępca burmistrza zapewnia, że mieszkańcy spółdzielczych bloków mogą być spokojni.
 
 
Sprawą skoczowscy radni mają ponownie zająć się podczas sierpniowej Sesji Rady Miejskiej.
 
Hanna Blokesz-Bacza
źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: