Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przedszkola - propozycje zmian

Podczas październikowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna podjęte zostaną decyzje w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne prowadzone prze Gminę Cieszyn.

Propozycje dotyczyć będą miedzy innymi zmiany wysokości opłat za 2 i każde kolejne dziecko w przedszkolu oraz określenia świadczeń realizowanych przez przedszkola za które pobierane są opłaty. 

Przedszkola publiczne zapewniają bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. W przypadku przekroczenia określonego wymiaru czasu pobierane są opłaty. Podczas kwietniowej sesji zaakceptowany został nowy cennik opłat za opiekę przedszkolną. Wtedy też znika opłata miesięczna na rzecz rozliczenia godzinowego. 

Teraz szykują się kolejne zmiany...Ta informacji z pewnością zainteresuje wielu rodziców, którzy mają w przedszkolu dwoje lub więcej dzieci. 

Projekt uchwały, który zostanie przedstawiony podczas najbliżej sesji Rady Miejskiej Cieszyna przewiduje za dwoje dzieci w przedszkolu opłatę w wysokości 1,80 zł  (oplata za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń udzielanych przez przedszkole, w czasie wykraczającym poza określony czas, czyli pięć godzin dziennie). Wysokość opłaty dotyczy także dziecka, którego rodzeństwo uczęszcza do innego przedszkola publicznego lub niepublicznego prowadzonego na terenie miasta Cieszyn.

Oplata w wysokości 1,50 zł przewidziana jest dla rodziców i opiekunów prawnych spełniających co najmniej jedno z kryteriów. Takim kryterium jest miedzy innymi uprawnienie do pomocy socjalnej wynikającej z ustawy o pomocy społecznej, trudna sytuacja materialna, posiadanie niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu oraz uczęszczanie do przedszkola więcej niż dwojga dzieci w rodzinie. Opłata ulgowa przyznawane jest na okres sześciu miesięcy. 

Szczegóły projektu uchwały poznamy podczas październikowej sesji (27.10.2011).

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: