Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedsiębiorcy dyskutowali o elektromobilności

W środę (12.02.2020) w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Cieszynie odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców w sprawie strategii elektromobilności dla Cieszyna na lata 2020-2030. Podczas spotkania przybliżono idee strategii i wyjaśniono, w jaki sposób miasto miałoby ograniczyć emisję CO2 przez wprowadzenie bardziej ekologicznych środków transportu.

Elektromobilność to nie tylko korzystanie z samochodów z napędem elektrycznym, czy alternatywnym. To przede wszystkim stworzenie odpowiedniej infrastruktury i umożliwienie wprowadzenie ekologii podczas dojazdów – elektromobilnośc to ogół zagadnień dotyczących stosowania i użytkowania pojazdów z napędem elektrycznym i alternatywnym w transporcie zbiorowym i indywidualnym oraz infrastruktura ich ładowania, infrastruktura okołotransportowa, wykorzystująca rozwiązania SMART CITY, tworzenie dogodnych możliwości do rezygnacji z podróżowania pojazdami spalinowymi na rzecz ekologicznego i nowoczesnego transportu zbiorowego i urządzeń transportu osobistego i działania sprzyjające rozwijaniu świadomości społecznej w zakresie zrównoważonego transportu – usłyszeli przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na udział w spotkaniu.

Strategia elektromobilności jest skierowana zarówno do mieszkańców, jak i do przedsiębiorców. Główną grupą odbiorców są osoby zajmujące się dostawą energii lub transportem, jednak w rzeczywistości założenia strategii elektromobilności dotyczą wszystkich. W związku z próbą wprowadzenia bardziej ekologicznych rozwiązań zakłada się udogodnienia dla osób, które zdecydują się na pojazdy z napędem elektrycznym i alternatywnym. Rozważano m.in. wprowadzenie bezpłatnego parkowania dla takich pojazdów, czy zwiększenie dostępu np. do hulajnóg elektrycznych, czy tego typu rowerów. Opracowanie strategii zakłada udział mieszkańców i przedsiębiorców z terenów Cieszynie w przedsięwzięciu, a poznanie potrzeb pozwoli na dostosowanie określonych rozwiązań.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-13 18:49:54
tom lem: Trzeci raz podnoszony jest temat elektromobilności, każdorazowo pod innym tytułem, z którego poza nowomową, kompletnie nic nie wynika. Nawet tytuł "Przedsiębiorcy dyskutowali o elektromobilności" mija się z prawdą, jeżeli salę zajmowali w większości utrzymujący się z budżetu gminy lub powiatu a prelegent przedstawiał dane, z czteroletnią brodą, bez jakichkolwiek konkretnych propozycji ze swojej strony, a wręcz przeciwnie, oczekuje wypełnienia ankiety przez mieszkańców w celu określenia "strategii".
2020-02-14 01:12:08
inigo: Zdjęli z powodu nieprzychylnych komentarzy ale wracają do tematu, bo bo i ox'owi coś zawsze skapnie z powiatu. Więc się szanuje rączkę, która karmi. Urzędnik pół biedy jeśli tylko pije kawę i żyje na nasz koszt. Urzędnik kombinuje jak wyjąć nam kolejną stówke z kieszeni bez przerywania snu - zawsze z tą samą brednią w tle: "o trosce o nasze wspólne dobro"
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: