Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prosimy o niekupowanie piwa nieletnim

Już jutro (17.06.11) rusza Święto Trzech Braci. W Cieszynie nie zabraknie dobrej muzyki, m.in. w wykonaniu Budki Suflera, nie zabraknie również różnorodnych napojów, w tym alkoholowych. Jak zapowiada  Grupa Żywiec S.A., piwo sprzedawane będzie w sposób odpowiedzialny.

Alkohol jest nieodłącznym elementem wielu imprez, spożywany przez osoby dorosłe i z umiarem, nie jest niczym złym. Gorzej, jeśli spożywają go niepełnoletni.  Grupy Żywiec S.A. planuje na najbliższe Święto Trzech Braci akcję "18+": - W czasie Święta Trzech Braci piwo "Mastne” i „Brackie" z Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie będą sprzedawane w sposób odpowiedzialny. Oznacza to, że zgodnie z prawem cieszyńskie piwa kupią tylko osoby pełnoletnie - mówi Sebastian Tołwiński, Rzecznik Prasowy Grupy Żywiec S.A.

Akcja "18+" rozpocznie się jeszcze przed Świętem Trzech Braci:  - Grupa Żywiec przeszkoli sprzedawców piwa w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji. Kupujących cieszyńskie specjały górnej i dolnej fermentacji sprzedawcy będą prosili o okazanie dokumentu potwierdzającego pełnoletność. Wszystkie osoby 18+ otrzymają specjalne opaski uprawniające do zakupu piwa. Na stoiskach z cieszyńskim piwem znajdą się również materiały z prośbą o niekupowanie alkoholu nieletnim - informuje S. Tołwiński.

Organizatorzy akcji chcą, by świętowanie w Cieszynie było zgodne z prawem: - W czasie największego Święta w Cieszynie Grupa Żywiec będzie prowadzić program odpowiedzialnego spożywania, ponieważ chcemy przestrzegać prawa i jednocześnie zależy na dobrym wizerunku piwa z naszego wyjątkowego XIX-wiecznego Browaru nad Olza – mówi Monika Matak, odpowiedzialna w Grupie Żywiec za CSR.

Nowa inicjatywa dotycząca odpowiedzialnej konsumpcji piw z Brackiego Browaru Zamkowego wychodzi naprzeciw potrzebom zgłoszonym pod koniec kwietnia br. w czasie rozpoczętego dialogu społecznego Grupy Żywiec. Dialog z lokalnym społecznościami - obok Cieszyna - jest prowadzony również w Żywcu, Elblągu, Leżajsku, Warce oraz Warszawie.

Poniżej - zdjęcie specjalnej opaski przygotowanej przez Grupę Żywiec S.A. na Święto Trzech Braci:

Pisaliśmy: Na Święcie Trzech Braci: Feel, Mlynkova, Budka Suflera, OT.TO i Ustronsky

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: