Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Promowanie przyrody i krajoznawstwa wśród cieszyńskich uczniów

O idei powstania Parków Narodowych i sensie ich istnienia opowiadał 17 listopada na spotkaniu z uczniami klas piątych Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieszynie Jan Machała, przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale ''Beskid Śląski'' Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Podczas blisko dwugodzinnej prelekcji multimedialnej Machała zachęcał młodzież do poznawania regionu i kraju, starał się uwrażliwić słuchaczy na piękno przyrody i potrzebę jej ochrony oraz zachęcał do zdobywania odznak krajoznawczych i turystycznych. O zdobywaniu odznak turystycznych pisaliśmy m.in. Uwaga zdobywcy GOT! Zmiany!  

Nie obyło się bez mini konkursu, którego uczestnicy otrzymali materiały promocyjne Lasów Państwowych i Euroregionu Olza. – Jako Komisja planujemy kolejne prelekcje z tematyki przyrody i geografii naszego kraju wśród młodzieży naszego powiatu, a na wiosnę chcemy wyruszyć w teren, by w praktyce poznawać walory przyrodniczo-krajobrazowe naszego regionu – powiedział portalowi OX.PL Machała.

(ÿ)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: