Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Srebrna Cieszynianka 2015: Edward Dudkowiak (Chybie)

Prezentujemy sylwetki laureatów tegorocznej Srebrnej Cieszynianki, wyróżnienia przyznawanego od 1997 roku co roku 11 listopada podczas uroczystej gali w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Sylwetka Edwarda Dudkowiaka z Chybia, laureata Srebrnej Cieszynianki 2015.

Edward Dudkowiak ur. w 1940 r. w Katowicach. Ukończył Technikum Geodezyjne w Katowicach. Od roku 1967 jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie na Wydziale Inżynierii Santarnej specjalizuje się w zagadnieniach Inżynierii Komunalnej. Po śmierci córki przeprowadził się do Chybie w grudniu 1981 roku Edward Dudkowiak rozpoczyna pracę w Urzędzie Gminy w Chybiu na stanowisku Sekretarza Urzędu Gminy. W roku 1989 zostaje Naczelnikiem Gminy. W wyniku przemian ustrojowych od roku 1990 pełni nieprzerwanie przez cztery kadencje funkcję Wójta Gminy. Z ważniejszych osiągnięć należy wymienić:

  • przebudowę Ośrodka Zdrowia,
  • budowę dużej Strażnicy OSP w Mnichu,
  • budowę Domu Przedpogrzebowego w Chybiu,
  • dokończenie budowy Amfiteatru w Chybiu,
  • przebudowę żłobka na nowoczesne Przedszkole w Chybiu,
  • zakończenie robot związanych z gazyfikacją obszaru gminy,
  • modernizację sieci wodociągowej.

W okresie trwania jego kadencji wybudowano nowe Gimnazjum w Mnichu. Wykonano termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Chybiu oraz Szkoły Podstawowej w Zaborzu. W roku 2006 Edward Dudkowiak przeszedł na emeryturę. Po wyborach powszechnych do Samorządu Powiatu został radnym powiatu cieszyńskiego, gdzie dwie kolejne kadencje pełnił obowiązki Przewodniczącego Komisji Dróg Publicznych i Bezpieczeństwa. Za zasługi został uhonorowany między innymi: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużonego dla Budownictwa i Materiałów Budowlanych, Medalem za zasługi dla Obronności Kraju, Medalem za zasługi dla Pożarnictwa, Odznaką Honorową za szczególne zasługi dla Polskiego Związku Rencistów i Inwalidów.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-11-23 17:57:03
koszor: Mamy ważniejsze sprawy na głowie: bezbronna Europa w starciu z uzbrojonymi po zęby najeźdźcami. Jeśli nic w tej sprawie się nie zmieni, czeka nas apokalipsa!
2015-11-25 10:07:21
zebra122: Edziu, gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego! Ewa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: