Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Promocja Pamiętnika w Ustroniu

Kolejne wydawnictwo ukazało się w minioną sobotę (17.12) w Ustroniu. Do rąk czytelników trafił nowy rocznik Pamiętnika Ustrońskiego. Publikacja od wielu lat cieszy się sporym uznaniem w regionie.

Tradycyjnie już o tej porze roku w Muzeum Ustrońskim spotykają się miłośnicy historii Ustronia oraz śląska cieszyńskiego, aby zapoznać się z najnowszym wydaniem Pamiętnika Ustrońskiego. 17 grudnia odbyła się promocja 19 tomu rocznika, które stałe redaguje Towarzystwo Miłośników Ustronia. Podczas prezentacji nie zabrakło autorów tekstów oraz licznych uczestników, którzy zrazu nabywali świetnie wydany pamiętnik. Czas promocji ubogacił muzyczny duet Magdy Zborek i Szymona Staniszewskiego, którym przygrywał pianista Tymoteusz Tomala. Pamiętnik Ustroński istnieje dzięki hojności instytucji, firm oraz prywatnych osób, którym na zakończenie serdecznie za to podziękowano.

Uczestników wydarzenia przywitała prezes TMU Bożena Kubień. Właściwej prezentacji Pamiętnika Ustrońskiego dokonał dr Michał Kawulok, historyk sztuki z muzeum Beskidzkiego im. Andrzeja Podżorskiego w Wiśle, który pasjonuje się głównie architekturą modernistyczną na Śląsku.

W tegorocznym pamiętniku przeczytamy m.in. o historii Nierodzimia, budynkach zaprojektowanych przez Tadeusza Michejdę, czy translokacji drewnianego budownictwa. Zapoznać można się także ze wspomnieniami o Festiwalu Piosenki Czeskiej i Słowackiej oraz budowie ustrońskiego amfiteatru, który w tym roku obchodzi 40-lecie swojego istnienia. Zachęcamy do sięgnięcia po pasjonującą lekturę, w której znaleźć można jeszcze wiele innych ciekawych artykułów.

Mateusz Bielesz

źródło:
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: