Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Promocja książki 'Tajemnice Prowincji' Joanny Jurgały-Jureczki w Skoczowie

Czwartek, 10 lipca o 18.00 na Kaplicówce odbędzie się promocja książki Joanny Jurgały-Jureczki pt. ''Tajemnice prowincji'', której akcja toczy się na Śląsku Cieszyńskim.

Podczas spotkania będzie można porozmawiać z autorką i zdobyć jej autograf. Książka Jurgały-Jureczki opowiada historię Justyny Skotnickiej, która powraca do swoich rodzinnych stron na Śląsku Cieszyńskim. - Zostaje kustoszem niewielkiego muzeum hrabiny Doenhoff. Pełna obaw, czy poradzi sobie w nowej sytuacji, przejmuje również tymczasową opiekę nad synami siostry: niesfornym pierwszoklasistą, Kubą i jego dużo starszym bratem, Maciejem. W Brzozowie zamierza spędzić tylko rok. Wbrew oczekiwaniom nadchodzący czas przyniesie jej sporo niespodziewanych wrażeń.

Kobieta pozna związaną ze Śląskiem Cieszyńskim rodzinę Kossaków i ekscentrycznego Witkacego, porozmawia z dawną dziedziczką Brzozowa, spotka wyniosłego prawnuka hrabiny, a także mieszkańców prowincji. Odtworzy niezwykłe wydarzenia z przeszłości, wpisane w rytm wielkiej historii, dostrzeże urok zmieniających się pór roku, które z dala od zgiełku wielkich miast każą spojrzeć na życie i ludzi z innej perspektywy.

Czy Justyna znajdzie prawdziwe i dojrzałe uczucie? Jaki wpływ na nią i  mieszkańców prowincji będą miały rozwiązane zagadki i ujawnione tajemnice? -
czytamy w opisie wydawcy, Wydawnictwa ZYSK I S-KA.

Joanna Jurgała-Jureczka z wykształcenia jest historykiem literatury, autorką publikacji dotyczących przede wszystkim okresu dwudziestolecia międzywojennego i czasów PRL-u. Interesuje się między innymi związkami znanych literatów ze Śląskiem Cieszyńskim a także historią i kulturą regionu. Autorka m.in. książki „Zofia Kossak. Opowieść biograficzna”.  Pracowała jako nauczycielka, dziennikarka i kierownik Muzeum Zofii Kossak w Górkach Wielkich.

Spotkanie będzie połączone z prezentacją najnowszych publikacji MCK "Integrator": Antologii Skoczowskich Poetów i Katalogu Twórców Skoczowskich. Początek spotkania o 18.00.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: