Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Priorytet to szpital - zapowiada nowy starosta

Jestem ciągle jeszcze stremowany, to nowa rola dla mnie - więc proszę się nie dziwić - mówi w pierwszym wywiadzie dla portalu OX.PL nowy starosta cieszyński Jerzy Nogowczyk.
Pochodzący z Wisły Nogowczyk, w piątek po południu został wybrany nowym starostą cieszyńskim. Zastąpił on na tym stanowisku Czesława Gluzę, który - przypomnijmy - zdobył mandat poselski.
 
Jest to duży zaszczyt, ale i poczucie ogromnej odpowiedzialności. W zasadzie ta odpowiedzialność jest i przed wyborcami, i przed radnymi tutaj na sali sesyjnej. Zarząd jest ukonstytuowany, mamy koalicję - i to jest bardzo ważne - to daje poczucie bezpieczeństwa - dodaje Nogowczyk. Jak dodaje starosta, poczucie bezpieczeństwa daje osoba Czesława Gluzy. On sam już od dawna zapowiadał, że pomimo iż teraz będzie działał w Warszawie, to będzie chciał mieć wpływ na lokalną politykę.
 
Starosta, choć wybrany siedemnastoma glosami, pamiętać musi także o tym, że dziewięciu radnych było przeciwnych jego osobie. Zdaję sobie z tego sprawę, ale jak zapowiadał przewodniczący Król, podobną liczba głosów zyskaliby inni kandydaci. Takie są prawa demokracji, godzimy się z tym. Wygrywa się większością - czasem większą czasem mniejszą. Nie sposób zadowolić wszystkich, byłoby to nieszczere, trochę tez niebezpieczne w związku z oczekiwaniami, które mieliby radni gdyby głosowali za - mówi Nogowczyk. Przypomnijmy, zastępca przewodniczącego rady powiatu Janusz Król, zarzucił rządzącej koalicji, że nie przedstawiła wcześniej kandydatury Nogowczyka. Dowiedzieliśmy się o tym z prasy - mówił podczas piątkowej sesji Król. Nie była to moja rola. Czy jednak zmieniłoby to wynik głosowania - trudno przesądzać - komentuje zarzuty Króla - Nogowczyk.
 
 
Starosta nie ukrywa, że będzie chciał przekonać do swoich decyzji opozycję - ale będzie to trudne - ocenia.
 
Do tej pory Jerzy Nogowczyk związany był ze spółdzielczością. Mam doświadczenie w zarządzaniu różnymi zespołami ludźmi - mówi
 
 
 
Co na najbliższe trzy lata, do kolejnych wyborów samorządowych planuje starosta wraz z zarządem? Priorytet to szpital. Komercjalizacja, ale nie prywatyzacja - zastrzega nowy szef powiatu.
 
 
 
 
Jak już informowaliśmy wczoraj, wicestarostą został Jerzy Pilch, który już wcześniej pełnił to stanowisko. Nie zmienił się także skład zarządu powiatu. Swoje funkcje dalej będą pełnili: Czesława Haczek, Jerzy Malik oraz wybrany w powtórnym głosowaniu - Marcin Ślęk
 
Jan Bacza
 
 
Zobacz też:
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: