Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezydenci popierają Ukrainę

Prezydenta Słowacji i prezydenta Ukrainy gości w swojej rezydencji na Zadnim Groniu Prezydent RP Bronisław Komorowski. Trzy głowy państw spotkały się, by omawiać kwestię zbliżenia Ukrainy do Unii Europejskiej.
Spotkaliśmy się w gronie prezydentów, którzy życzą Ukrainie jak najlepiej w jej niełatwej drodze, ku uczestnictwu w integracji europejskiej. To spotkanie w gronie dobrych sąsiadów - mówił do swoich gości prezydent Komorowski. Zaznaczył, że to spotkanie w Wiśle jest na kilka dni przed szczytem Unia Europejska – Ukraina. Otworzyć ma ono cały cykl wydarzeń, prowadzących do szczytu Partnerstwa Wschodniego, które jesienią odbędzie się w Wilnie.
 
 
 
 
Zdaniem prezydenta Komorowskiego, Wiktor Janukowycz – wykonał wiele gestów i decyzji, w kwestii istotnej z punktu widzenia odbudowy dobrego wizerunku Ukrainy w krajach Unii Europejskiej, a związany z dwoma nazwiskami – Julii Tymoszenko i Jurija Łucenko.
 
Odnosząc się do rozmów z Unią Europejską, prezydent Ukrainy stwierdził, że cieszy się z poparcia obu krajów w dążeniu jego kraju do członkostwa w UE. Jak mówił, część prac i reform już zostało wykonanych, wiele pracy jednak jeszcze czeka. W oparciu o ekspertów europejskich uchwaliliśmy Kodeks Postępowania Karnego oraz o adwokaturze. - mówi Janukowycz.
 
Odnosząc się do poruszonej przez prezydenta Komorowskiego kwestii Julii Tymoszenko, Wiktor Janukowycz stwierdził, iż jest to bolesna sprawa, ale jak zaznaczył - te sprawy powinny być rozpatrywane w drodze postępowania sądowego.
 
 
 
 
Trzeci z obecnych, prezydent Słowacji zaznaczał, że takie spotkanie nie jest pierwszym w takim gronie. Wszyscy dbamy o dobre stosunki pomiędzy krajami. Nie są one złe, ale chcemy, by były jeszcze lepsze – podkreślał prezydent Słowacji Ivan Gaszparovicz . Jak dodał, gdyby nie doszło do podpisania do podpisania umowy stowarzyszeniowej, to zamroziłoby te rozmowy na dłuższy czas. Dlatego obaj obiecaliśmy pomoc, pod warunkiem, że Ukraina będzie spełniała te warunki, do których się zobowiązała. - mówił dziennikarzom Gaszparovicz.
 
 
 
Wizycie prezydentów w Wiśle towarzyszyło ogromne zainteresowanie mediów. Akredytowało się tutaj kilkudziesięciu reporterów i wielu fotoreporterów.
 
 
Jan Bacza
 
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: