Premierowy medal turnieju cyklu PŚ dla Ciężkowskiej i Łunio!

Świeżo upieczone wicemistrzynie Europy do lat 22, Małgorzata Ciężkowska oraz Urszula Łunio, ponownie stanęły na podium. Skoczowianka z olsztynianką awansowały do strefy medalowej turnieju Beach Pro Tour kategorii Futures, który rozgrywany był w Krakowie, i sięgnęły po srebrne krążki.

Ciężkowska wraz z Łunio stoczyły dwie trzysetowe batalie w niedzielę. Wpierw zmierzyły się z Amerykankami - Coakley/Sweat - i premierowa partia padła łupem Polek, które wygrały 21:17. Jednak rywalki zdominowały drugiego seta, zwyciężając 21:8 i doprowadzając do tie-breaka, a w nim triumfowały Polki - 15:10. W starciu o złoto zmierzyły się z Australijkami. Mimo że biało-czerwone rozpoczęły spotkanie lepiej niż rywalki, wygrywając pierwszego seta 21:17, ostatecznie z końcowego triumfu radowała się para Fejes/Johnson.

- Turniej był fantastyczny. Na pewno, ciężko nam było wejść w turniej po ostatnich Mistrzostwach Europy U-22. Z każdym meczem napędzałyśmy się. Wynik jest świetny, dlatego jesteśmy zadowolone ze zdobytego srebra – przyznała Małgorzata Ciężkowska tuż po zakończonym turnieju.