Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prace piórkiem malowane

W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie otwarto nową ekspozycję malarstwa Mirosława Mitręgi.

Delikatne pociągnięcia piórkiem i koloryt wodnych akwareli tworzą malarstwo proste, naiwne w swej formie, lecz najlepiej wyrażające jego wewnętrzny świat przeżyć, pragnień a także zamiłowanie do przyrody, zwłaszcza pejzaży górskich. - Harmonię odnajduję w malowaniu i w przyrodzie. Gdy mam luz w sobie, jestem zrelaksowany, to wtedy czuję spokój – mówi autor prac. Galeria Zmienna znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wstęp bezpłatny.

Cieszynianin – i tutaj czuję się najlepiej – stwierdza Mirosław, w czasie swych licznych spacerów ulicami miasta, a szczególnie na terenie jego rodzinnego osiedla ZOR, obserwował rzeczywistość ze swej własnej, niepowtarzalnej pespektywy. - Spacery dawały mu jakże potrzebny relaks i wyciszenie. Od 2006 r. jest uczestnikiem Dziennego Ośrodka Wsparcia przy Cieszyńskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Cieszynie. Tu odnalazł swoje miejsce i ludzi, którzy otoczyli go wsparciem. Sam również lubi dzielić się z innymi swoją ogromną życzliwością i uczynnością. W Ośrodku rozwinął pasję tworzenia, odnajdując się w rysunku i malarstwie. Obrazy pomagają Mu wyrazić siebie, są „mową” w sferze komunikowania się z innymi - mówi Barbara Karnas z sekcji promocji zdrowia Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Jego prace eksponowane były na licznych wystawach zbiorowych uczestników zajęć plastycznych Ośrodka. - Niniejsza ekspozycja jest jego pierwszą autorską wystawą, prezentującą prace w różnym czasie i przestrzeni poprzez cykl zmieniających się pór roku w rzeczywistości realnej, duchowej, jak również tej wyśnionej - dodaje pracownica szpitala.

Szpital zachęca do wystawienia swoich prac: - Zainteresowanych wystawieniem prac w szpitalnej galerii prosimy o kontakt 33/ 854 92 18 - informuje Karnas.

 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-02-06 15:32:45
mariobross1977: Moze by tak w końcu napisali jak sie leczy pacjentów w tym szpitalu a nie o glupotach ciągle pisać?! Zwłaszcza o oddziale chirurgii ortopedycznej. Będąc niedawno na tym oddziale można powiedzieć że to jest cyrk na kółkach. Pościel wytarta same dziury z poduszek wysypuje się pierze w takich warunkach leżą pacjenci. Pacjenci po naciśnięciu dzwonka nie mogą się doczekać na wymianę pustej kroplówki. A jak już jakaś pielęgniarka przyjdzie to mówi że nie jest od tego to co tam wogole robi?! Jak już jakaś stanie przy łóżku pacjenta słysząc jak ten się uskarża na ból to ręce rozkłada i wychodzi z sali. Na nocnej zmianie wogole nie ma lekarza pełniącego dyżur. Pytanie. Gdzie są nasze pieniądze które potracaja nam na składki zdrowotne?!
2017-02-06 17:40:33
acord: do mariobross1977-rozumiem,ze jesteś niezadowolony z opieki szpitalnej - kieruj swoje uwagi do administracji szpitala.Artykul o pracach twórczych ludzi nie za bardzo Ci pomoze w rozwiązaniu Twojego problemu.Ponadto - to nie sa głupoty.Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia.
2017-02-06 23:34:16
acid: Ale dyplomy wystawione na korytarzach są jaki to super szpital po prostu żyć nie umierać śmiech na sali..... szpital ale chyba na kółkach....
2017-02-07 06:59:49
koszor: Prace piękne, ale szpital ma leczyć najpierw ciało, a potem duszę. Skoro wygląda to tak, jak opisuje mario, to jest to przykre. Ogromne pieniądze ze składek rozeszły się w tej systemowej mgle, a pacjentom pozostanie czekać na Lekarzy bez Granic.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: