Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pozwiedzaj Polskę przeglądając własny komputer

Obecny czas wybitnie sprzyja porządkowaniu komputerowych archiwów, na co często brakowało nam czasu. A nuż sprzątając na dysku natkniemy się na artystyczne cudeńka? Teraz mamy świetną okazję do tego, by odwiedzić Polskę naszymi własnymi oczami przeglądając zrobione podczas różnych wypraw turystycznych zdjęcia. A w dodatku możemy wziąć udział w konkursie fotograficznym.

Klub Fotograficzny „START” działający przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie ogłosił nowy konkurs fotograficzny, który cieszyńscy miłośnicy fotografii krajoznawczej przygotowują przy współorganizacji z Zarządem Głównym PTTK. Prace składać można do 15 sierpnia. Oczywiście drogą elektroniczną. Mają to być fotografie krajoznawcze „wyrażające artystyczny stosunek do miejsca i czasu” - jak czytamy w regulaminie konkursu. Regulamin Konkursu precyzuje także dokładnie co to jest fotografia krajoznawcza.

Jest o co walczyć. Zwycięska fotografia zostanie bowiem wykorzystana w oficjalnym kalendarzu wydawanym co roku przez Biuro Zarządu Głównego PTTK, a jej autor otrzyma 10 egzemplarzy kalendarza na 2021 rok ze swoim zdjęciem. Najlepsze prace będą także przedstawiane na wystawie pokonkursowej która będzie eksponowana przy okazji imprez towarzyszących działaniom ZG PTTK.

Każdy autor może przesłać na konkurs maksymalnie 5 fotografii. Pewnym ograniczeniem jest to, iż muszą to być zdjęcia w orientacji poziomej. Co do ich wymiarów to mają to być min. 2300x40000 pikseli, czyli około 20x34 cm w rozdzielczości 300 pikseli/cal. Natomiast jeśli chodzi i przedstawione na nich miejsca to muszą to być miejsca na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. W nazwie pliku ma znaleźć się imię i nazwisko autora, a w treści meila miejsce i datę wykonania fotografii. Prace nadsyłać należy na adres startpttkcieszyn@wp.pl. Uczestnicy konkursu muszą także podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: