Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pożar wagonu z węglem w Kaczycach

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę (7 kwietnia 2019 roku) około godziny 15 w Kaczycach. Do strażaków dotarła informacja, dotycząca pożaru węgla, zgromadzonego w jednym z wagonów kolejowych w Kaczycach.

Jak udało nam się dowiedzieć, do zdarzenia doszło na torach kolejowych w Kaczycach. Alarm wpłynął do jednostek o godzinie 15:14, dotyczył pożaru węgla w jednym z wagonów kolejowych, znajdującego się niedaleko stacji kolejowej w Kaczycach. Świadkowie zdarzenia mieli poinformować strażaków o trzech wybuchach, które miały miejsce w okolicach składu.

- Załoga 439s54 GCBA 11/50 udaje się alarmowo w wyznaczone miejsce, na którym wspomaga 2 wozy Cieszyńskiej PSP, które kończyły rozpoznanie miejsca działań. Po chwili docierają jeszcze 1 zastęp JRG z Jastrzębia-Zdroju oraz patrol Policji i Służba Ochrony Kolei. Działania polegały na dogaszeniu zarodków ognia oraz rutynowym przeszukaniu reszty składu – poinformowali strażacy z OSP KSRG w Kaczycach.

W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Ogień został szybko opanowany, strażacy do jednostek wrócili mniej więcej po godzinie działań.

 JŚ

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: