Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar w Wiśle - spalił się dom

Niedziela (13.12.2020) nie była dobrym dniem dla rodziny z Wisły. W jednym z domów jednorodzinnych doszło do pożaru. Ogień objął parter i przedostał się na dach. Starty oszacowano na 150 tysięcy złotych.

 

Alarm do strażaków wpłynął w niedzielę (13.12) o 13:50. Ratownicy udali się na ulicę Zdjeszy w Wiśle. Gdy zastępy dotarły na miejsce, zastały rozwinięty pożar domu jednorodzinnego. 4 mieszkańców zdążyło opuścić budynek, nikt nie ucierpiał – paliły się pomieszczenia na parterze, płomienie przedostawały się przez poddasze na dach budynku. Na miejscu było silne zadymienie. Podano 2 prądy wody przez okno, następnie wprowadzono strażaków, wyposażonych w ubrania ochronne do środka. Tam podali kolejny prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Po ugaszeniu pożaru ratownicy przystąpili do prac rozbiórkowych. Nadpalone elementy konstrukcji oraz wyposażenie zostało wyniesione na zewnątrz i przelane wodą. Całość sprawdzono kamerą termowizyjną oraz czujnikiem wielogazowym. Nie stwierdzono zagrożenia. Po przybyciu na miejsce pracowników MOPS mieszkańcy spalonego budynku zostali umieszczeni w lokalach zastępczych.

Na miejscu pracowało 9 zastępów w sile 36 strażaków. 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: