Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar w Skoczowie

W poniedziałek (28.01.2019) w Skoczowie doszło do pożaru w jednym z budynków mieszkalnych. W związku z silnym zadymieniem klatki schodowej nie było możliwości ewakuacji mieszkańców, w związku z czym musieli pozostać w swoich mieszkaniach. Na szczęście ogień został szybko opanowany. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, jednak nikt nie wymagał hospitalizacji.

Do pożaru doszło w o godzinie 23:36 w Skoczowie. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że zadymienie na klatce schodowej jest zbyt duże, aby bezpiecznie ewakuować mieszkańców. Ogień pojawił się w piwnicy — ratownicy wyposażeni w aparaty ochronne dróg oddechowych podali jeden prąd wody, ogień został ugaszony. Następnie dokładnie przewietrzono i oddymiono piwnicę oraz klatkę schodową. Dwóm osobom została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego okazało się, że nie wymagają one hospitalizacji — wyjaśnia st. kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy PSP w Cieszynie.

Pomiary wykazały obecność tlenku węgla w budynku, jednak po dokładnym przewietrzeniu pomieszczeń kolejne pomiary wskazały, że nie ma już zagrożenia, w związku z czym zakończono interwencję.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: