Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar sadzy i czad w Strumieniu

W poniedziałek (28.01.2019) w Strumieniu na ulicy Dębowej strażacy interweniowali w sprawie pożaru sadzy w kominie. Tym razem, w wyniku pozytywnych odczytów z aparatury mierzącej poziom czadu, konieczna była ewakuacja mieszkańców budynku.

Strażacy pojawili się na miejscu około godziny 14. Na miejscu stwierdzono pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego — w budynku znajdowało się 5 osób. Stwierdzono stężenie czadu w wysokości 25 ppm, w związku z czym ewakuowano mieszkańców. Wygaszono w piecu, a do komina wprowadzono proszek gaśniczy. Po ugaszeniu ognia przewód kominowy wyczyszczono. Następnie komin został sprawdzony kamerą termowizyjną a budynek dokładnie przewietrzony. Kolejny pomiar wykluczył obecność tlenku węgla — wyjaśnia st. kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy PSP w Cieszynie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-30 12:58:52
koszor: 5 osób w domu i ani jeden nie pomyślał, że komin trzeba czyścić. Przecież Straż powinna za takie akcje rachunki wystawiać. Jeden z drugim głąb przed telewizorem siedzi, komin zawalony sadzami, a potem Strażacy ratujcie. To jest zaniedbanie, a Strażacy mogą w tym czasie być potrzebni w innym miejscu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: