Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar w nowy rok - dom spłonął

Rok 2019 nie zaczął się dobrze dla rodziny mieszkającej w domu przy ulicy Zamkowej w Dzięgielowie. We wtorek (01.01.2019) rano strażacy z Cieszyna otrzymali wezwanie do płonącego budynku. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak rodzina straciła cały swój dobytek.

Strażacy udali się na miejsce w sile 12 zastępów. Przez kilka godzin na miejscu trwały działania, związane najpierw z gaszeniem ognia, a następnie z zabezpieczaniem pogorzeliska i przelewaniem wodą elementów, które w pożarze ucierpiały. Niestety, mimo wytężonej pracy strażaków budynek spłonął doszczętnie. Mieszkańcy domu zdążyli opuścić budynek. - Było tuż przed 7.00, gdy mieszkańców obiektu obudził swąd dymu, a potem sytuacja rozwijała się błyskawicznie. Ogień objął dwie kondygnacje domu wraz z dachem. Spaliło się wszystko… Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał – informują organizatorzy zbiórki, która ruszyła jeszcze tego samego dnia, na jednym z portali. Link do zbiórki dostępny tutaj.

Aktualnie brak informacji o przyczynach pożaru, wiadomo jednak, że straty były ogromne. Spłonął cały budynek wraz z wyposażeniem, a także rzeczami osobistymi jego mieszkańców. Organizatorzy zbiórki szacują, że na umożliwienie rodzinie powrotu do normalnego funkcjonowania potrzeba około 100.000 złotych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: