Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jasienica: jest budżet na Nowy Rok

Uchwalono budżet, złożono życzenia a także wręczono doroczne nagrody, tak w skrócie można opisać jasienicką sesję.

To już tradycja, że na ostatniej sesji w roku Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna wręcza nagrody za zasługi, a także osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. W tym roku pierwszym z nagrodzonych został Rudolf Budny, filantrop i działacz społeczny z Rudzicy, który w sposób szczególny wspiera działalność zwłaszcza sportowej młodzieży. Nagrodę wójt wręczył także na ręce Janusza Kobzy, założyciela i kierownika artystycznego zespołu „Dudoski”, który w tym roku obchodził 35-lecie istnienia.

Na sesji radni przyjęli nowe stawki opłaty za wywóz śmieci. Zgodnie z prawem cały system gospodarowania odpadami musi się bilansować. Przepisy wprowadzone w związku z ustawą mówią o tym, że gminy nie mogą dopłacać do odbioru śmieci. Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wzrośnie z 11 do 15 zł od osoby, a w przypadku, gdy na posesji śmieci nie są segregowane – z 22 do 30 zł. Nowe stawki będą obowiązywały od lutego 2019 roku.

Po raz ostatni w tym roku na wniosek wójta Janusza Pierzyny radni dokonali zmian w budżecie. Za 124 tys. zł zostaną zakupione krzesła do sal w strażnicach OSP Grodziec i OSP Mazańcowice.- Łącznie tegoroczny budżet zamknie się wysokością wydatków na poziomie 124,8 mln zł. – To historyczny rok, w którym nasz budżet przekroczył 100 mln zł, osiągając tak wysoki poziom. A jeszcze cztery lata temu rozpoczynaliśmy rok z budżetem o wysokości 64 mln zł – wyjaśniał wójt.
Wyjaśnił też, że przyjmowany obecnie plan budżet na przyszły rok jest niższy o ok. 10 mln zł. Wynika to jednak z tego, że w tej chwili nie jest znana wysokość nadwyżki budżetowej, nie można jej więc na razie ująć w projekcie budżetu. To będzie wiadomo wiosną i należy się spodziewać, że przekroczy ona 10 mln zł.

W tym dniu (28.12.2018) zasadzono również dąb na skwerze obok Urzędu Gminy na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: