Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pożar w Koniakowie

W czwartek (04.04.2019) do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Koniakowie. Na miejscu szybko pojawiły się zastępy strażaków, które brały udział w akcji gaśniczej. Zdarzenie to pożar kuchni w jednym z budynków, jednak w pomieszczeniu znajdowała się butla z gazem, w związku z czym istniało ryzyko jej wybuchu.

Do zdarzenia doszło około godziny 11 w czwartek (04.04.2019) w Koniakowie. Zgłoszenie dotyczyło pożaru w kuchni budynku i zadymienia na piętrze. Na miejscu jako pierwszy pojawił się zastęp OSP Koniaków, który zabezpieczył miejsce zdarzenia. Finalnie w akcji gaśniczej brało udział 9  jednostek OSP i PSP. Mieszkańcy opuścili budynek jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków.

- W kuchni budynku znajdowała się butla z gazem, narażona na działanie wysokich temperatur. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochronne dróg oddechowych weszli do środka i podali dwa prądy gaśnicze na ognisko pożaru w kuchni i wynieśli butlę na zewnątrz. Była chłodna, w związku z czym nie trzeba było jej dodatkowo schładzać – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku. W trakcie akcji gaśniczej jedna z osób poczuła duszności, została przewieziona do szpitala. Po zakończeniu działań strażacy przewietrzyli pomieszczenia, wynieśli nadpalone elementy wyposażenia i przelali je wodą. Sprawdzono budynek pod kątem obecności tlenku węgla – nie stwierdzono zagrozenia. Jako prawdopodobną przyczynę pożaru podaje się zwarcie instalacji elektrycznej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: