Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Interwencje strażaków z powiatu cieszyńskiego w czwartek i piątek (4 i 5 kwietnia 2019) dotyczyły między innymi kolizji, pożaru trawy, czy pożaru samochodu ciężarowego. Na szczęście w każdym przypadku ratownicy szybko opanowali sytuację.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w czwartek (04.04.2019) po godzinie 15 w Zebrzydowicach na ulicy Groblowej. Paliła się tam sucha trawa – na miejscu stwierdzono pożar suchej trawy o powierzchni około 15 m2. Na ogień podano jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Od osoby postronnej otrzymano informację, że trawa pali się również 200 metrów dalej. Tam jednak nie stwierdzono zagrożenia – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejne zdarzenie miało miejsce niespełna godzinę później, również na terenie Zebrzydowic. Tym razem zastępy udały się na ulicę Agrestową, gdzie stwierdzono pochylające się nad jezdnią drzewo. Drzewo zostało pocięte i usunięte na pobocze.

O godzinie 19:24 w Ustroniu na ulicy Manhatan strażacy interweniowali w związku z brakiem kontaktu z jedną z mieszkanek budynku wielorodzinnego. Kobieta nie odzywała się mimo nawoływań sąsiadów. Na prośbę strażaków otwarła po dłuższej chwili drzwi, jednak odmówiła przyjęcia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W mieszkaniu nie stwierdzono obecności tlenku węgla.

O godzinie 19:46 w Łączce doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Znajdowały się na pasie awaryjnym, nie tamowały ruchu. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach i zneutralizowali wyciek oleju. Nie stwierdzono osób poszkodowanych, miejsce zostało przekazane policji.

Kolejne ze zdarzeń miało miejsce już w piątek (05.04.2019). o godzinie 2:20 strażacy zostali zadysponowani do Istebnej, gdzie doszło do pożaru kabiny samochodu ciężarowego – kierowca opuścił pojazd przed przybyciem na miejsce jednostek. Podano jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Odłączono instalację elektryczną. Kierowca wezwał pomoc drogową, która przetransportowała pojazd na pobliski parking, gdzie nie stwarzał zagrozenia – wyjaśnia st. Kpt. Pokrzywa. Samochodem przewożono granulat do produkcji plastikowych części samochodowych.

Ostatnie interwencja  miała miejsce o 10:13. W Ustroniu na ulicy Katowickiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowały nimi 3 osoby, które nie wymagały pomocy medycznej. Odłączono instalację elektryczną w pojazdach i uprzątnięto jezdnię z rozbitych części karoserii.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: