Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ewakuacja Urzędu Miejskiego w Cieszynie - ćwiczenia

W piątek (05.04.2019) w godzinach przedpołudniowych na cieszyńskim rynku zaroiło się od strażaków. Wszystko za sprawą ćwiczeń, dotyczących ewakuacji pracowników Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Scenariusz ćwiczeń zakładał nie tylko opuszczenie budynku, ale również pomoc osobom poszkodowanych.

Ćwiczenia odbyły się w piątek 5. Kwietnia przed południem. Jak udało nam się dowiedzieć, ewakuacja była wcześniej zaplanowana. Pracownicy ewakuowali się poza budynek, do środka wkroczyli strażacy, którzy musieli przez okno wyciągnąć jedną z osób poszkodowanych – w związku z tym zastosowana została drabina mechaniczna. Jak stwierdzono, ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie. - Założeniem ćwiczeń dotyczących ewakuacji Urzędu Miejskiego w Cieszynie było zgłoszenie dotyczące zadymienia w piwnicy budynku ratusza. W piwnicy miała znajdować się osoba poszkodowana. W wyniku wejścia do piwnicy zadymienie miało rozprzestrzenić się na klatkę schodową. Na drugim piętrze miała znajdować się kolejna osoba poszkodowana, której nie dało się ewakuować klatką schodową. W związku z tym zastosowano drabinę mechaniczną, na której znajdowali się ratownicy wyposażeni w sprzęt ochronny dróg oddechowych. Poszkodowana została ewakuowana przez okno – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

W wyniku ćwiczeń ewakuowani zostali wszyscy znajdujący się w budynku Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Ewakuacja przebiegała szybko, sprawnie i bez niespodziewanych utrudnień.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: