Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar w hotelu – ćwiczenia strażaków na Złotym Groniu w Istebnej

Od poniedziałku do środy (10-12.06.2024) w Istebnej odbywały się ćwiczenia strażackie. Scenariusz? Pożar w hotelu.

W dniach od 10.06.2024 r. do 12.06.2024 r. w  Istebnej w budynku hotelowym  „Złoty Groń Resort & Spa”  zostały zorganizowane ćwiczenia przez Dowódcę Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Ustroniu.

- Ćwiczenia miały na celu doskonalenie działań ratowniczo-gaśniczych w budynkach hotelowych. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w jednym z pokoi hotelowych, w wyniku zapalenia pozostawionego podłączonego do prądu urządzenia. W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej,  pożar obejmował powierzchnię około 30 m2.   Goście hotelowi, którzy przebywali w zagrożonej części hotelu zostali ewakuowani. Dodatkowo w pomieszczeniu, w którym wybuchł pożar znajdowała się jedna osoba, która wymagała ewakuacji przez ratowników – opisuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie st. asp. Jakub Maciążek.

 Po udanej ewakuacji, „ugaszeniu” pożaru oraz dokładnym sprawdzeniu hotelu pod kątem ewentualnych zagrożeń, strażacy, którzy uczestniczyli w ćwiczeniach mieli okazję zapoznać się z obiektem, urządzeniami przeciwpożarowymi, które są w obiekcie oraz potencjalnymi zagrożeniami.

- W ostatni dzień, uczestników ćwiczeń swoją obecnością zaszczycił Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach st. bryg. Damian Legierski oraz Komendant Powiatowy PSP w Cieszynie mł. bryg. Michał Pokrzywa. Dziękujemy za pomoc w organizacji ćwiczeń: Złoty Groń Resort & Spa, Wójtowi Gminy Istebna i zarazem Komendantowi Gminnemu ZOSP RP w Istebnej, Prezesowi ZOG ZOSP RP Gminy Istebna Stanisławowi Kędziorowi oraz poszczególnym Jednostkom z terenu Gminy Istebna za pomoc w organizacji ćwiczeń – dziękuje Maciążek.

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z jednostek:

 JRG Ustroń,

 JRG Skoczów,

 JRG Cieszyn,

 Ochotnicza Straż Pożarna Istebna Centrum - Volunteer Fire Brigade

 Ochotnicza Straż Pożarna Koniaków Centrum

 Ochotnicza Straż Pożarna Istebna Zaolzie

 Ochotnicza Straż Pożarna Jaworzynka Centrum

 Ochotnicza Straż Pożarna Koniaków - Kosarzyska

 OSP Jaworzynka Zapasieki

 

NG/Mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: