Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar na ulicy Szkolnej

Przypuszczalną przyczyną pożaru do którego doszło w domu jednorodzinnym na ulicy Szkolnej w Puńcowie była nieszczelność przewodu kominowego. W działaniach udział wzięło 5 zastępów straży pożarnej.

W minioną środę (22.02.2012) o godzinie 17.30 dyżurny Powiatowego Centrum Ratownictwa w Ustroniu otrzymał zgłoszenie, które dotyczyło pożaru w domu jednorodzinnym na ulicy Szkolnej w Puńcowie.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, iż zajęły się deski więźby dachowej przylegające do nieszczelnego przewodu kominowego. 

- Działania ratowników polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się deski, co doprowadziło do ugaszania pożaru – informuje Michał Swoboda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie - Równocześnie wygaszono piecyk i wyniesiono go na zewnątrz budynku. Dokonano również częściowej rozbiórki komina wraz z przylegającym do niego poszyciem dachowym. Pomieszczenia przewietrzono i przekazano właścicielowi. W działaniach wzięło udział 5 zastępów straży pożarnej. 

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nieszczelność przewodu kominowego. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: