Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar na balkonie

Skoczowscy strażacy zostali wczoraj (28.04.2016) wieczorem wezwani do pożaru na ulicy Gustawa Morcinka. Paliło się w jednym z bloków.

Ogień zauważono na balkonie jednego z mieszkań. Rozpoznano pożar przedmiotów na trzeciej kondygnacji. Wstępnie został on już przygaszony przez sąsiada, który zauważył ogień. Użył on gaśnicy proszkowej. To nasz policjant aspirant Tomasz Pszczółka, zauważył, że na balkonie sąsiadki jest ogień, użył gaśnicy samochodowej, którą akurat miał w mieszkaniu – informuje st. asp. Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.
Specjalistycznego sprzętu nie trzeba było używać, wystarczyły... dwa wiadra z wodą, którą polano tlące się palety i materac znajdujący się na balkonie. Nie było osób poszkodowanych, sprawdzono pomieszczenia i klatkę schodowa na obecność tlenku węgla, spalone elementy usunięto – informuje Michał Swoboda, rzecznik PSP w Cieszynie. Dla zabezpieczenia, na miejscu pojawiła się też samochód z z drabiną z ustrońskiej PSP.


W Goleszowie strażacy OSP gasili dwa pozostawione opieki ogniska.

Także wczoraj, około szesnastej w Cieszynie strażacy zostali wezwani przez policję na ulicę Solną. Mieszkańcy niepokoili się o jednego z sąsiadów, którego od kilku dni nie widziano. Policjanci sprawdzili szpitale i domy opieki, czy mężczyzna w nich nie przebywa. Wczoraj po południu strażacy przy użyciu ręcznej wyważarki hydraulicznej weszli do mieszkania. Niestety w łazience ujawniono ciało mężczyzny. - informuje st. asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Stwierdzono zgon z przyczyn naturalnych.JB

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-29 11:57:36
Ciekawy skoczowianin: Brawo dla tego policjanta bohatera po służbie,teraz na pewno beda pochwały,uznania w komendzie,jasne każdy może być bohaterem i szybko zareagować a nie tylko on,
2016-04-29 11:58:07
Ciekawy skoczowianin: Bo gdyby nie on ,to by sie cale mieszkanie na pewno spaliło.
2016-04-29 12:15:01
Przepierón: WOW, ale bohater, za ten czyn może otrzymać Order Orła Białego.
2016-04-29 14:23:48
Rubus: Ciekawi mnie przyczyna pożaru. Nikogo na balkonie nie było, a ogień się pojawił.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: