Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar i zadymienie

Z groźnym pożarem walczyli w poniedziałkowy wieczór strażacy w Ustroniu. Palił się dom przy ulicy 3 maja. Ranna została jedna osoba.
Straż pożarna tuż przed godziną 18.00 otrzymała wezwanie do palącego się budynku w centrum Ustronia. Przy ulicy 3-go ogień trawił bliźniak. Spaleniu uległy wszystkie pomieszczenia mieszkalne wraz z wyposażeniem, piwnica i strych. W wyniku pożaru ucierpiała kobieta, mieszkanka domu. 40-latka opuściła mieszkanie zanim przyjechała straż pożarna, niemniej doznała oparzenia rąk. Najpierw opatrzyli ją strażacy, później została przekazana pogotowiu ratunkowemu. - informuje Michał Swoboda rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej.
 
 
 
Strażacy gasili płonący budynek, broniąc jednocześnie sąsiadujący z nim dom przed zajęciem się od ognia. Na szczęście udało się im i ostatecznie nie ucierpiał w wyniku pożaru. Straty są w toku ustalania, podobnie jak przyczyna pożaru. W gaszeniu udział brało osiem zastępów JRG i OSP.
 
Także wczoraj, w poniedziałek w godzinach wieczornych doszło do zadymienia w Hotelu Liburnia w Cieszynie. Strażacy gasili tam palące się kable. Doszło do spięcia w wiązce przewodów. Choć kable tliły się na długości zaledwie półtora metra, spowodowało to duże zadymienie w obiekcie. Trzeba było rozebrać cześć podwieszanego sufitu, by dostać się do miejsca gdzie tlił się przewód – dodaje Michał Swoboda. Ratownicy za pomocą gaśnicy proszkowej ugasili tlące się kable.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: