Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar domu w Kiczycach

We wtorek (07.04) po godzinie 21:00 przy ulicy Kolejowej w Kiczycach doszło do pożaru budynku jednorodzinnego. Niestety, nawet szybka akcja straży pożarnej nie przyczyniła się do uniknięcia strat – zniszczeniu uległ prawie cały dach, wiata, garaż, samochody oraz wiele elementów wyposażenia.

Podczas pożaru w domu znajdowały się 4 osoby. Na szczęście w porę zdążyli opuścić budynek – w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

- Już następnego dnia rano burmistrz Mirosław Sitko był na miejscu i zaproponował poszkodowanym wszelką możliwą pomoc. Udzielono pomocy finansowej, udostępniono także pomieszczenia kryzysowe mieszczące się w OSP Pierściec (dwa pokoje w pełni wyposażone z łazienkami, łóżkami, pościelą, lodówką, kuchenką itp.) Zapewniono wywóz odpadów po pożarze, udostępniono również samochód służbowy Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pracownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju dokonał inwentaryzacji i opracował kosztorys robót mających na celu przywrócenie stanu używalności - poinformował nas Jan Stebel,  Kierownik Biura Promocji, Informacji i Turystyki UM w Skoczowie 

Burmistrz wyszedł również z inicjatywą zbiórki na jednym z portali. -  Z przyczyn formalnych musiał to zrobić sam poszkodowany, a nie gmina. W związku z tym wsparliśmy w formalnościach związanych z założeniem zbiórki celowej na portalu zrzutka.pl. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej są w kontakcie z poszkodowanymi. Burmistrz załatwił dla poszkodowanych nowe okna w miejsce tych, które uległy zniszczeniu w pożarze.  Firma wykona je nieodpłatnie. - dodaje Stebel.

Chociaż starty nie zostały jeszcze dokładnie oszacowane, celem zbiórki jest 100 000 złotych. - Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w naprawie domu po pożarze. 7 Kwietnia w nocy mieliśmy ogromną nieprzyjemność doświadczyć pożaru, który pochłonął prawie cały dach, wiatę, garaż, 3 samochody oraz wiele rzeczy dookoła domu. Jest to ogromna strata finansowa, a koszty naprawy znacznie przewyższają nasze możliwości na obecną chwilę. Sami nie będziemy w stanie sobie z tym poradzić, dlatego będziemy wdzięczni za każdą pomoc! Najważniejsze to naprawić dach, który jest w ruinie, oraz wymienić okna! – apelują poszkodowani na stronie zbiórki.

Link do zbiórki tutaj.

 

JŚ, KR

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: