Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pożar budynku jednorodzinnego w Brennej

Wczoraj (02.11.2011) w godzinach popołudniowych doszło do pożaru budynku jednorodzinnego w Brennej przy ulicy Józefa Madzi.

- Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 14.19 - informuje bryg. Krzysztof Zaczek Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie - O godzinie 14.34  pierwszy zastęp był już na miejsce zdarzenia. Łączny czas trwania działań ratowniczych wyniósł 3 godziny 49 minut. W działaniach brało udział łącznie 9 samochodów. 

Na miejscu obecna była również Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

W wyniku rozpoznania strażacy stwierdzili, że pali się przestrzeń poddasza budynku mieszkalnego, był to budynek drewniany. Pierwsze działania polegały za zabezpieczeniu terenu oraz odłączeniu dopływu prądu elektrycznego... Zabezpieczone zostały również pobliskie budynki, które znajdowały się w odległości 4 i 7 metrów od palącego się domu.

Po zlokalizowaniu pożaru usunięto z poddasza siano, przy pomocy pilarek do drewna pocięto i rozebrano część konstrukcji dachu. Z części mieszkalnej, znajdującej się pod poddaszem wyniesiono wyposażenie. - Spaleniu uległo wyposażenie budynku, między innymi: meble, dwie szafy, komoda, rogówka, dwa tapczany, telewizor, maszyna do szycia, wyposażenie kuchni, sprzęt AGD oraz około dwudziestu metrów sześciennych siana, które było składowane na poddaszu - dodaje bryg. Krzysztof Zaczek. 

W działaniach ratowniczych brały udział: 2 sekcje OSP Górki Wielkie, 2 sekcje OSP Brenna Centrum, OSP Brenna Leśnica, 3 zastępy PSP ze Skoczowa i Ustronia oraz samochód operacyjny z dowodzącym działaniami ratowniczymi. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: