Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powstaje nowa sala gimnastyczna

Trwa budowa nowej, dużej sali gimnastycznej przy szkole w Międzyrzeczu Górnym, koniec prac budowlanych zaplanowano na koniec maja 2021.

Nowa sala uzupełni istniejącą, dużo mniejszą. – Szkoła w wyniku reformy oświaty już dzisiaj przyjmuje więcej uczniów. Z myślą o nich właśnie skończyliśmy rozbudowę szkoły o dodatkowy segment dydaktyczny, teraz przyszła pora na stworzenie im warunków także do odbywania zajęć wychowania fizycznego – wyjaśnia wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Placówka w Międzyrzeczu Górnym była za mała, aby bez komplikacji przyjąć dodatkowe klasy VII i VIII, toteż dwa lata temu zapadła decyzja o rozbudowie placówki. Roboty zostały zakończone w czerwcu, całość pochłonęła 2,1 mln zł.

Obecnie trwają roboty ziemne. - Budynek będzie miał wymiary 39 na 19,5 m, sama sala – 27,5 na 16,5 m. Wewnątrz obok sali będzie również zaplecze szatniowo-sanitarne z szatniami, toaletami, natryskami, wentylatorownią i pomieszczeniami magazynowymi. Łącznie budynek będzie dysponować 733,83 mkw. powierzchni użytkowej. Po oddaniu sali do użytku zostanie ona połączona przewiązką z głównym budynkiem szkoły – informuje UG w Jasienicy.

Całość ma kosztować blisko 4,3 mln zł, z czego 1,52 mln zł będzie pochodzić dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: