Powiat remontował szkoły

W szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński przez cały czas wakacji trwały prace inwestycyjno-remontowe.

O inwestycjach i ich kosztach informuje Starostwo Powiatowe w Cieszynie. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie została wymieniona instalacja elektryczna  za 125 tys. zł. Z kolei ponad 560 tys. zł kosztowały prace związane z adaptacją  pomieszczeń I piętra budynku internatu ZS w Cieszynie na potrzeby Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie. W ramach prac zaadaptowano  15 pokoi mieszkalnych na I piętrze budynku internatu, na gabinety psychologa/pedagoga i biura administracyjne (sekretariat, księgowość, itp.), socjalne, salki zajęć ruchowych i pomieszczenia serwera.

Trwa realizacja projektu unijnego polegającego na podniesieniu jakości kształcenia w Powiecie Cieszyńskim poprzez inwestycje w infrastrukturę edukacyjną poprzez wyposażenie szkół w pracownie zawodowe. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie prace remontowe prowadzono w 6 pracowniach, -  W Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie w 5 pracowniach, w Zespole Szkół Gastronomioczno-Hotelarskich w Wiśle w 2 pracowniach, w Zespole Szkół Technicznych w Ustroniu w 2 pracowniach, a w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bażanowicach w 6 pracowniach. Wartość całego  projektu wynosi blisko 7,5  mln zł - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Ponadto w Ustroniu prowadzone są prace związane z przeniesieniem maszyn w hali warsztatów Zespołu Szkół Technicznych, które planowo mają zakończyć się we wrześniu, a ich koszt wyniesie blisko 300 tys. zł. W okresie wakacyjnym szkoły i placówki oświatowe zrealizowały także we własnym zakresie, przy wsparciu finansowym Powiatu,  zadania remontowe na kwotę ponad 300 tys. zł.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją