Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powiat dostanie pieniądze na autobusy? Sejm proceduje zmiany

Z naszą redakcją skontaktował się poseł Mirosław Suchoń. Jak twierdzi polityk Polski 2050, powiat cieszyński może liczyć na dodatkowe środki na utrzymanie komunikacji autobusowej.

- Sejmowa Komisja Infrastruktury przyjęła zmiany w Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych umożliwiające przesunięcie środków z województw, które ich nie wykorzystały, do między innymi województwa śląskiego. Skoro więc wojewódzka pula zostanie zwiększona, to jest szansa na to, aby pieniądze trafiły też do między innymi powiatu cieszyńskiego - przyznaje Suchoń w rozmowie z naszym portalem.

Jak dodaje, projekt zmienionej uchwały trafi teraz do Sejmu. - Będzie głosowany na najbliższym posiedzeniu (które zaczyna się jutro - dop. red.), a po jego przyjęciu trafi do Senatu, który ma 30 dni na wypracowanie swego stanowiska i następnie do Prezydenta. Myślę, że procedowanie zmian będzie dość szybkie - zaznacza poseł.

Wcześniej pisaliśmy:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-02-22 18:19:26
św. Patryk.: Rysiek się najbardziej ucieszy
2022-02-22 19:14:30
RysiekK22: Nie ucieszy, gdyż obecny międzymiastowy transport autobusowy jest NIE zgodny z zasadami ekotransportu, głównie dlatego że oznacza wjazd do miasta autobusów POZAmiejskich które są w mieście elementem szkodliwym a wiec inwazyjnym (prawie tak bardzo jak hordy blachosmrodów dokonujące codziennej inwazji ). Ładowanie kasy w taki rodzaj transportu jest wiec szkodliwe- również dlatego ze piniondze te powinny być wykorzystane w tworzenie systemu komunikacji naprawdę miejskiej.
2022-02-22 19:30:01
miriam11: Marnotrawienie naszych pieniędzy ,nic więcej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: